Urząd Skarbowy
Gotówka
Twórca artykułu: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

1 procent podatku z pit 2014 – sprawdź, z jakiej racji powinniśmy go przekazać?

Rozliczenie PITu to powinność każdego podatnika. Trzeba to robić każdego roku, w terminie wyznaczonym przez Urząd Skarbowy, w przeciwnym wypadku mogą grozić nam poważne kary. Rozliczanie pit może się łączyć również z przyjemną chwilą, która odnosi się do sposobności oddania 1 procenta swojego podatku. Na czym to polega i dlaczego warto jest to zrobić?
liczenie podatków
Zaczerpnięte z: pixabay.com

Jak sprawnie rozliczyć deklarację pit

Czas nadania druków pit dobiega końca. Na szczęście nie ma potrzeby aktualnie czekać w długich kolejkach w skarbówce, by rozliczyć PIT. Da się uczynić to o wielesprawniej.
dokumenty
Twórca artykułu: 5of7
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Zeznanie pit można wysyłać drogą elektroniczną, sprawdź, to rzeczywiście komfortowe

Deklaracja podatkowa okazuje się obowiązkiem absorbującym oraz czasochłonnym. Łączy się z potrzebą wypełniania druków lub wyszukania biura rachunkowego, które zrobi to za nas. Następnie należy udać się do Urzędu Skarbowego i złożyć gotową deklarację, a to zazwyczaj wiąże się z wymogiem stania w długich ogonkach. Pomyślnie istnieje dogodniejsze rozwiązanie, ponieważ można wysłać pit 2015 online.
pit
Twórca artykułu: Images Money
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Kiedy nie musisz składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co zwalnia cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobligowany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego dochody. To tzw. PIT, który wedle ustanowionych norm należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – naturalnie najlepiej wcześniej, lecz pomimo tego, że z góry znamy wskazaną datę, to wielu z nas niejednokrotnie zwleka do ostatniego momentu. Jest jednakże grupa osób, które są zwolnione z tego, by złożyć PIT 2016. Dowiedz się czy zaliczasz się do grupy tych szczęśliwców.
Mieszkanie
Twórca artykułu: Karl Baron
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Zaliczka na podatek od wynajęcia, rozliczanie podatku za wynajem

Kiedy chcemy od kogoś wynająć mieszkanie nie zawsze mamy pojęcie dotyczące wynajmowania lokalu mieszkalnego. Jednak to nie my musimy być oświeceni w tej kwestii, o wiele więcej musi wiedzieć osoba, która postanowiła owe mieszkanie nam wynajmować. Istnieje coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.