Zobowiązania pracodawcy wobec zatrudnionego

Obowiązki Pracodawcy w stosunku do pracobiorcy można w zasadzie podzielić na ogólne oraz szczegółowe. Wszystkie zobowiązania wypływają z przepisów kodeksu pracy czy też rozporządzeń szczegółowych.


Obowiązek zatrudniania pracobiorcy a także zobowiązanie wypłacania zatrudnionemu uposażenia za pracę są to dwa najistotniejsze ogólne obowiązki pracodawcy. Chlebodawca zobowiązany jest przyjmować do pracy pracobiorców zgodnie z kwalifikacjami oraz doświadczeniem zawodowym zatrudnionego, a także jego stanem zdrowia. Pracodawca powinien zorganizować proces wytwórczy a także zapewnić, by przebiegał on w obranym porządku pracy. Szczegółowo wyraża się to w tym, że chlebodawca ma obowiązek wręczenia pracobiorcom: przyrządów i surowców niezbędnych do wykonywania powierzonej pracy, zaopatrzenia pracobiorców w odzież ochronną oraz wyekwipowania pracobiorców w rynsztunek ochronny.


Kolejne tematy

Poszukiwania pracy – jak je zacząć, żeby otrzymać najbardziej zadowalającą posadę i jakimi kryteriami należy się przede wszystkim kierować?

inżynier informatyki
Twórca artykułu: Harry Wood
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Praca to jeden z najistotniejszych składników ludzkiego życia, szczególnie obecnie, kiedy ogromny nacisk jest kładziony na osiąganie następnych szczebli kariery, dzięki którym zyskuje się społeczny prestiż i satysfakcjonujące wynagrodzenie. Jednak, Polska dalej walczy z dużym problemem bezrobocia i nawet osoby, które posiadają wyższe wykształcenie mają kłopoty z odnalezieniem posady.


kurs bhp
Twórca artykułu: Baumit


Pracodawca ma obowiązek dodatkowo czuwać nad tym, ażeby wiążący w zakładzie ład pracy był egzekwowany przez pracowników. W tym celu powinien wydać regulamin pracy a także wszelakie wewnętrzne rozporządzenia, które mają się temu przysłużyć. Chlebodawca musi każdemu z pracowników zapewnić również tzw. kurs (zobacz kurs managerski) BHP.

To prawda, że informacje pod tym odsyłaczem są przykuwające uwagę, więc jeżeli chcesz uzyskać więcej danych na omawiany wątek, to przejdź do podstrony (https://www.secretclient.com/tajemniczy-klient/) - link jest tu.

Chlebodawca powinien udzielać pracobiorcom pomocy w podwyższaniu kwalifikacji. To nawiasem mówiąc jedna z zasadniczych reguł prawa pracy. Pracodawca musi wspierać pracownika zarówno w kształceniu się, jak też w doskonaleniu zawodowym.


Prawo do takiej pomocy mają w pierwszej kolejności owi pracobiorcy, jacy z uwagi na stanowisko jakie zajmują obowiązani są do uzupełniania tych kwalifikacji, które już posiadają.
2019-09-09 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.