Zdrowe zdobywanie mięśni

Jeśli sporo ćwiczymy, budujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy ogromnie zwracać uwagę na to co i jak jemy. Niezwykle istotne jest to, żeby dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. niezwykle istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są głównym źródłem energii w organizmie ludzkim, więc powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszej diety. Na kolejnym miejscu znajdują się białka, konieczne do budowy mięśni, tworzenia odporności i wielu innych procesów. Na końcu zostały tłuszcze tez potrzebne na przykład do rozpuszczania niektórych witamin oraz prawidłowego działania neuronów.

suplementy diety
Twórca artykułu: Centrum Naturhouse
Zaczerpnięte z: Centrum Naturhouse
Każdy z wymienionych składników jest nam potrzebny, dlatego każda dieta wykluczająca lub mocno ograniczająca którykolwiek z nich z założenia nie będzie zdrowa.

Jeśli planujemy rozwinąć masę mięśniową, prawdopodobnie pragniemy wyniki ujrzeć jak najszybciej. W tej sytuacji dobrze jest pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Należy jednakże stosować je z umiarem, zdecydowanie nie przekraczać odpowiedniej dawki, a tak naprawdę powinno się robić to po konsultacji z lekarzem. Nie zapomnijmy przed rozpoczęciem brania jakichkolwiek odżywek i wspomagaczy zrobić proste badania krwi i moczu. Gdy wszystkie wyjdą w porządku możemy iść po zakupy.

Astaksantyna w kapsułkach
Twórca artykułu: http://sxc,hu
Zaczerpnięte z: http://sxc,hu
Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna. W sklepach występuje pod różnymi etykietami, zwykle creatine lub tego typu. Kreatyna jest podstawowym przekaźnikiem energii w tkance mięśniowej i wspomaga ich działanie. Możemy zwrócić także uwagę na aminokwasy BCAA, tak zwane aminokwasy rozgałęzione.

Nie czekaj - kliknij w link (optykzuchowscy.pl/) i ciesz się zawartymi tam kolejnymi postami. Z pewnością pogłębią one Twoją wiedzę na ten temat.

Odżywki tego typu są dość łatwo dostępne a ich podstawową zaletą jest poprawianie ogólnej kondycji. Działanie mięśni wspiera tez tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na zwiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Uważajmy jednak ze stosowaniem. Różnego rodzaju schorzenia związane z ciśnieniem krwi nie pozwalają na przyjmowanie takiego typu środków. Trzeba uważać też na popularny dodatek znany jako tribulus lub tribulis. To naturalnego pochodzenia roślinny testosteron.
Algi w tabletkach
Twórca artykułu: Vitana
Zaczerpnięte z: Vitana
Umożliwia szybszy rozwój mięśni, ale trzeba uważać by go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, wszelkie odżywki dopuszczone do sprzedaży także, ale są osoby, które stosują je absolutnie bez żadnego myślenia. Faszerują się wszystkim co wpadnie im w ręce, a to kończy się zazwyczaj chorobami serca, układu krwionośnego, a w niektórych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów należy stosować z głową. Tylko wtedy się sprawdzą, muskulatura będzie wspaniała, mięśnie będą działały odpowiednio i unikniemy skutków ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, zgłaszajmy się co pewien czas badania kontrolne i wszystko będzie świetnie.
2023-01-24 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.