Z jakimi kłopotami trudno jest sobie poradzić samodzielnie? Kiedy konieczne jest wsparcie drugiej osoby?

Każdemu zdarza się wpaść w kłopoty różnego typu. Z niektórych z takich sytuacji można wyjść samemu po jakimś czasie. Jednak bywa i tak, kiedy konieczna jest pomoc kogoś innego.Kogoś, kto będzie nas wspierał w trudnym czasie.


strzykawka i pigułki
Twórca artykułu: Kaushik Narasimhan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przykładem tego rodzaju sytuacji są problemy z uzależnieniem. Niestety, wszak każdemu może się to przydarzyć. Nawet jeśli myślimy sobie, że jest to wręcz nieprawdopodobne, to niestety nie można być tego pewnym. Wystarczy utrata kogoś bliskiego, by stracić grunt pod nogami oraz się załamać. Tak też często zaczyna się taki zły scenariusz, jaki jest udziałem wielu ludzi. W przypadku uzależnienia praktycznie nie da się wyjść z takich kłopotów samodzielnie. Przykładowo leczenie (prywatne ośrodki leczenia uzależnień) narkomanii jest bardzo ciężkie. Już sam detoks jest czymś niewyobrażalnym, a co dopiero powstrzymywanie się potem od nie brania środków odurzających. Najgorsze jest to, iż narkomanem jest się już do końca życia, dlatego jest to nieustanna walka ze swoimi słabościami.


Ośrodki leczenia uzależnień pełne są osób, jakie już kolejny raz starają się wyjść z nałogu- ośrodek Bądź Wolny. Powroty bowiem zdarzają się dość często, szczególnie gdy chodzi o narkotyki (www.alkater.pl/uzaleznienia/uzaleznienie-od-narkotykow/), jakie są niesamowicie uzależniające i kiedy już się w narkotyki wejdzie głęboko to proces wychodzenia jest bardzo bolesny. Leczenie z choroby alkoholowej również nie jest proste, a częstość pojawiania się tego rodzaju problemów jest bardzo duża.


Posiadanie bliskiej osoby, kogoś kto nam kibicuje to rzecz pomagająca wyjść z nałogu. Mają tego świadomość osoby, jakie mają to szczęście, iż właśnie takich ludzi mają blisko siebie. To ogromnie pomaga osobie uzależnionej.
2021-06-05 08:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.