Z jakiego powodu proces deduplikacji jest bardzo ważny oraz kiedy się go stosuje?

Tworzenie informatycznych kopii awaryjnych to niezwykle ważny proces, który wykonywany jest przez wprawnych informatyków. Posiada on na celu przywrócenie systemu lub najważniejszych plików właściciela komputera.


Aparat fotograficzny
Twórca artykułu: Alexandre Dulaunoy
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jednak przy wykonywaniu kopii zapasowej jest duże niebezpieczeństwo, że część danych zostanie skopiowana wiele razy.


Z tego też powodu stosuje się mechanizm deduplikacji, zatem likwidacji plików, które były skopiowane wiele razy. Może mieć to na celu uzyskanie pewnej ilości pojemności na dysku tak, żeby było go więcej na wykonywanie kolejnych backupów. Jest to wyjście optymalne, ponieważ obecnie ilość informacji, które należy archiwizować jest ogromna. Z tego też powodu na bieżąco poszukuje się nowych sposobów na zmniejszenie zachowywania niepożądanych informacji. Co istotne, deduplikacja nie jest procesem, który tyczy się jedynie stacji roboczych. To rozwiązanie, które jest bardzo użyteczne do robienia porządków na kartach SD, których używamy np.

Mamy dla Ciebie interesujący artykuł (https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/) - tam odkryjesz wiele intrygujących informacji oraz postów. Nie czekaj tylko loguj się!

w smartfonach. Służą do tego specjalne narzędzia, jakie można pobrać z internetu.


Sam system został stworzony jednak z myślą o wykonywaniu kopii zapasowych stacji roboczych. Na początku deduplikacja polegała jedynie na porównywaniu plików i kopiowaniu wyłącznie pliku oryginalnego. Aktualnie z kolei zazwyczaj wykorzystuje się bloków deduplikacji danych albo jedynie tak zwany "chunks", zatem fragmentów takich bloków. Są przeróżne rozwiązania do wykonywania takiej deduplikacji.


Kolejne tematy

Pompa insulinowa: plusy a także negatywy

astygmatyzm
Twórca artykułu: Ewan Munro
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pompa to nieogromne narzędzie, jakie poprawia stan zdrowia i jakość życia cukrzyków, głównie chorych na cukrzycę 1 typu. Ażeby kuracja z udziałem pompy insulinowej przyniosła rezultat potrzebne jest zaangażowanie pacjenta albo jego bliskich.


Mogłaby być ona wykonywana na bieżąco albo dopiero po skopiowaniu porcji informacji. Usuwanie powielonych plików jest rozwiązaniem polecanym tak małym spółkom jak i dużym korporacjom.
2021-01-05 08:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.