Wygenerowaleś dochody w ubiegłym roku? Rozlicz podatek

Początkowy kwartał nowego roku to okres, kiedy każdy obywatel naszego kraju, który miał dochody w zeszłym roku, musi zrobić rozliczenie podatku. W zależności od tego, jaką formę działalności uprawialiśmy, odmienny typ PIT będziemy potrzebowali wypełnić. Jeżeli mamy swoją własną działalność, oraz otrzymujemy przychody z wielu odmiennych źródeł, czynność ta może być dla nas skomplikowana. Najczęściej jednak trzeba nam zadeklarować przychody z umów cywilnych.

pit 2015 online
Twórca artykułu: swimboy1
Jeśli byłeś zatrudniony na etat, lub umowę o dzieło, musisz sporządzić rozliczenie PIT 37. Tak samo dzieje się w przypadku, gdy jesteś emerytem lub rencista, który nie posiada dodatkowego źródła przychodu. Jeżeli jesteś osobą, która tylko dorabiała przez pare tygodni i zmieściła się w sumie zwolnionej od podatku, nie zostanie on tobie zabrany. Jednak w dalszym ciągu powinieneś sporządzić rozliczenie PIT 37, aby twój Urząd Skarbowy posiadał wgląd w twoją kondycję majątkową. Jeżeli pracowałeś w dwóch innych firmach na umowę o dzieło albo zlecenie, wówczas wypełniasz tylko jeden formularz, w którym sumujesz wszelkie przychody, zaliczki a także potrącenia ze sobą. Poza tym, jeśli posiadasz męża, z którym nie masz zawartej rozdzielności finansowej, możesz spokojnie zrobić rozliczenie PIT 37 wspólnie, na jednym druku - .


W jaki sposób jednak zadeklarować swój podatek (zobacz kredyt definicja)? Mamy do wyboru pare opcji. Jeżeli jesteśmy na bakier z komputerem, możemy wybrać się do urzędu, pobrać darmowy druk i wypełnić go z pomocą osoby kompetentnej. Jednak coraz więcej osób korzysta z wirtualnych form deklaracji. Możesz ściągnąć właściwy program pit (zobacz program pit 2020 darmowy) 2015 online, po czym zainstalować go na swym komputerze. Tam wybierzesz konkretny rodzaj dokumentu, który wypełnisz zgodnie z instrukcją. Gdy skończysz, upewnij się czy aby wszystko jest w porządku, a następnie wydrukuj deklarację i prześlij do swojego urzędu. Lecz możemy także sporządzić rozliczenie pit 2015 online . Na stronie urzędu jest specjalny program, który pobieramy, i uzupełniamy wszystko jak w poprzednim przypadku. Z tym że teraz nie musimy nic drukować. Używając swojego podpisu elektronicznego, wysyłamy deklaracje do odpowiedniego departamentu wirtualnie.


Jeśli jesteś osobą pracującą, musisz pamiętać o tym, aby do końca pierwszego kwartału każdego roku zadeklarować swój podatek. Większość osób wypełnia druk numer 37, dotyczy on osób pracujących na umowach cywilnoprawnych. Można zdać deklarację osobiście w urzędzie, wysłać pocztą, albo nawet drogą elektroniczną.
2020-10-07 18:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.