Wczasy w USA i Tajlandii - co należałoby zwiedzić i jakie zabytki zobaczyć?

Wybierając się na wakacje, bezsprzecznie już najpierw przygotowujemy sobie listę ciekawych miejsc oraz zabytków wartych zobaczenia. W Stanach Zjednoczonych odkryjemy sporo ciekawych miast, pięknych zabytków i fascynujących miejsc, które powinno się zobaczyć.

Oczywiście zwiedzenie pełnych Stanów Zjednoczonych byłoby raczej trudne, w związku z tym pożądane byłoby dowiedzieć się jakie najważniejsze oraz najciekawsze miejsca potrzebnie musimy zobaczyć, będąc w USA. Zwiedzanie USA warto rozpocząć od Nowego Jorku. Miasto to nigdy nie śpi, natomiast Manhattan przyciąga rzesze turystów z całego świata. W Nowym Jorku odkryjemy mnogość niezmiernie starych budynków, które zachwycą nas swoją wyjątkową architekturą. Fascynującym miejscem jest katedra świętego Patryka (Manhattan) postawiona w 1878 roku i zachwycająca stylem neogotyckim.[
nowy jork
Zaczerpnięte z: pixabay
Najsłynniejszym zabytkiem nowojorskiego miasta jest zaiste Statua Wolności mierząca 40 metrów, i także dwa drapacze chmur mieszczące się w sercu Manhattanu - Chrysler Building oraz Empire State Building. Najstarszym miastem Ameryki jest Filadelfia, jaką również należałoby odwiedzić, lecąc do USA możemy również zahaczyć o Waszyngton. Modnym miejscem na spędzenie urlopu albo wakacji jest także Tajlandia. Tajlandia to kraj obfitujący w czarowne zabytki, malownicze miejsca orazciekawą historię. Niemało zabytków w Tajlandii zostało wpisanych na listę UNESCO. Wybierając się do kraju Tajlandia wakacje, pożądane byłoby zobaczyć miasto Ayutthaya, w jakim można podziwiać pozostałości kilku świątyń oraz pałacu królewskiego. Kiedyś miasto to było stolicą Królestwa Syjamu. Mimo, iż do tej pory nie odzyskało swojej świetności, niewątpliwie pożądane byłoby je zwiedzić - zobacz przykładową ofertę: tajlandia wakacje. Dużą renomą wśród turystów cieszą się równitajlandia wakacjeyrody Thung Yai-Huai Kha Keng, jakie leżą wzdłuż granicy z Birmą.


Kolejne tematy

Odnowa biologiczna w Kołobrzegu i święta nad morzem

święta w sanatorium nad morzem
Twórca artykułu: Sammy Zimmermanns
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Trudna praca, dzienne obowiązki domowe, troski życia dziennego i niedobór wolnego czasu dla siebie - to wszystko zdoła powodować, że będziemy przemęczeni, podenerwowani i zestresowani. Zabiegany tryb życia oraz presja czasu oddziałuje na nas bardzo negatywnie, w związku z tym wskazane jest zadbać o odpowiednią ilość odpoczynku.

Zajmują one aż 600 tysięcy hektarów i można w nich zobaczyć naprawdę wiele wspaniałych roślin oraz zwierząt. Niedźwiedzie malajskie, stada dzikiego bydła oraz bawołów, to zaledwie parę atrakcji, które czają się w tych rezerwatach.
2020-09-11 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.