Wady wzroku dotykają coraz większą liczbę ludzi, jednakże dzisiejsza medycyna wyśmienicie sobie z nimi daję radę

Specjaliści ostrzegają, iż blisko jedna druga Polaków boryka się z wadami wzroku. Krótkowzroczność staje się jednym z najpowszechniejszych następstw gwałtownego rozwoju technologicznego. Jednakże to właśnie innowacyjna technologia może dopomóc w walce o sprawne widzenie
.
pejzaż - zdrowie
Twórca artykułu: Artur Nowacki
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dzisiaj coraz częstszym zabiegiem staje się laserowa korekta wzroku. Jest to jak na razie najlepsza metoda umożliwiająca skuteczne zneutralizowanie uciążliwej wady wzroku- zobacz dodatkowe informacje. Sama procedura przebiega przy miejscowym znieczuleniu, z użyciem promienia lasera śledzącego ruchy gałek ocznych, dzięki czemu pacjent (polecamy implanty kraków) nie jest narażony na żadne zagrożenie – jeżeli impulsywnie poruszy okiem, laser od razu się wyłączy.

Niestety korekta wzroku nie nadaje się dla wszystkich, by się jej poddać, należy zrobić badania kwalifikacyjne i mieć skończone 20 lat. Co więcej zabieg przeprowadza się tylko w wypadku wady wzroku, która się nie pogłębia, tylko wtedy można być pewnym, iż poprawa jakości widzenia utrzyma się na stałe. Niekiedy operację należy ponowić, aczkolwiek w większości wypadków jednorazowa wizyta wystarczy.


Astygmatyzm to jedna z najliczniej występujących wad wzroku. Jest to wada tak dokuczliwa, że coraz więcej osób decyduje się na jej zoperowanie przy pomocy lasera – wystarczy wstukać w przeglądarce hasło: laserowa korekcja wzroku astygmatyzm, by przekonać się, jak wiele przychodni wykonuje ten popularny zabieg- . W przeciwieństwie do normalnej krótkowzroczności astygmatyzm charakteryzuje się deficytem ostrego widzenia w tym samym czasie linii poziomych i wertykalnych. Przytrafiają się też momenty, kiedy występuje zaburzenie poczucia przestrzeni.


Kolejne tematy

Soczewki zamiast okularów

zdjęcie maszynki do golenia
Twórca artykułu: András Bögöly
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Za pomocą soczewek kontaktowych możesz obecnie korygować nie wyłącznie krótkowzroczność jak też dalekowzroczność, lecz też astygmatyzm.


Soczewki kontaktowe są rekomendowane: przy większych wadach wzroku (ponad 6-ciu dioptrii, plus i minus), w wypadku takich chorób jak na przykład stożek rogówki, przy dużej (powyżej trzech dioptrii) różnicy wady.

W dodatku astygmatyzm może powodować bóle głowy a także utrudniać prowadzenie pojazdów i naukę przy komputerze. Najmłodsi z astygmatyzmem wykazują większą niechęć do uczenia się, a do tego nie zawsze chcą nosić okulary. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób poszukuje w Necie rozwiązania, wstukując hasło: laserowa korekcja wzroku astygmatyzm. Do usunięcia tej wady wzroku stosuje się laser o nazwie Lasik. Modeluje on rogówkę i nadaje jej prawidłowy kształt, dzięki czemu astygmatyzm nareszcie przestaje być dokuczliwym problemem.
2022-06-13 15:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.