W jakiej sytuacji powinniśmy pójść do lekarza medycyny pracy?

Kończysz studia wyższą, poszukujesz pracy, lecz jej nie znajdujesz. Ilu z nas powinno się podpisać pod tego typu opisem? na pewno wielu i na pewno wielu z nas, owszem, skończyło szkołę wyższą, ale poza szukaniem nie odnalazło wyśnionej pracy. Niestety, taka jest dola wielu młodych osób, jest to niejako oznaka naszych czasów. Jakie wyróżniamy czynniki takiego stanu?


Rankinglekarzy.pl - opinie o lekarzach
Zaczerpnięte z: Rankinglekarzy.pl
Wiadomo, kryzys poczynił swoje, choć Polska tak mocno nie ucierpiała, jak inne kraje. Spośród czynników, które wyratowały nas przed najgorszym wyliczano stabilny system bankowy i brak waluty euro. istotnie coś w tym jest, pozostałe kraje, gdzie wprowadzono euro odczuły impas mocniej, odczuwały także kłopoty przez swój system bankowy za bardzo powiązany z bankami amerykańskimi.

każdą rzecz jednakże na kryzys zwalić można. znaczącym czynnikiem trudności na rynku pracy jest powszechna moda na studiowanie. Moda, bo kiedy na początku lat 90. zaczęły pojawiać się prywatne uczelnie wyższe to każdy zaplanował, że pójdzie na studia. Tak się stało, lecz obecnie rynek jest niesprawny, gdyż z jednej strony nie można zadowolić wszystkich ludzi z wyższym wykształceniem, a z drugiej strony kierunki studiów, z których zdobyliśmy wyższe wykształcenie są często niepasujące do realiów. obecnie taki biedny student, który z małopolskiej wsi (zobacz ciekawy wpis dotyczącą: jak uzyskać odszkodowanie za wypadek rolniczy) urwał się na uczelnię wyższą do Krakowa, nastepnie ją ukończył i nie ma pracy, musi powrócić do domu. przykre, ale prawdziwe.

Co jeszcze jest problemem? też, nieróbstwo młodych ludzi. miast w czasie studiów zrealizować coś rozsądnego, wybrać się na praktykę, uzyskać certyfikat, zapisać się do szkoły językowej wielu z nich myślało, że studia i rześkość załatwią wszystko. Tak to niestety nie wygląda. I spisuję to, jako taki właśnie wygodny student…

miej na uwadze jednakowoż, iż mimo tego typu niedogodności nastanie taki dzień, iż w końcu, po wielu miesiącach nieustannego poszukiwania zatrudnienia przytrafi ci się obiecujący los. I nieważne niewłaściwe studia, leniuchowanie czy kryzys gospodarczy. Teraz nagle wszystko pójdzie łatwiej. Dostaniesz tylko skierowanie do lekarza medycyny pracy, który zatwierdzi twoją chęć do pracy, a potem już z górki. Ale wiadomo, pierwsze stresy w pracy zabolą, ale nauczą cię więcej niźli całe studiowanie (krakowski lekarz medycyny pracy).
2023-02-15 08:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.