W jaki sposób wypełnić PIT-37 - wytyczne

Zeznanie PIT 37 jest najbardziej popularną deklaracją podatkową składaną w zwyczajnych sytuacjach, kiedy pracownik, zleceniobiorca czy rencista rozlicza swoje jedyne źródła przychodów rocznych.


Owa deklaracja nie jest dla Ciebie, jeśli rozliczasz pozarolniczą działalność gospodarczą lub działy specjalne wytwórczości rolnej.
program pit 2016 online
Twórca artykułu: Billie Ward
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


W nich sam bowiem jesteś odpowiedzialny za wyliczenie oraz zapłatę zaległego podatku . Gdy pozyskujesz przychody opodatkowane według skali zarówno za pośrednictwem płatnika (na przykład umowa (zobacz umowa zlecenie a zus) o pracę), jak także bez pośrednictwa płatnika (przykładowo wyprzedajesz prywatnie meble na serwisie aukcyjnym), wówczas nie wybierzesz owej deklaracji. Deklaracja tyczy się jednostek, które do swoich przychodów nie doliczają przychodów małoletnich dzieci. Doliczenie może następować zarówno przy indywidualnym opodatkowaniu, przy wspólnym rozliczeniu, jak i rozliczeniu jako jednostka samotnie wychowująca maluchy. Doliczać nie można jednak przychodów małoletnich z pracy, stypendiów i przychodów z przedmiotów oddanych im do swobodnego użytku. Wtedy dalej możesz się opodatkować w PIT 37, a małoletni złoży swoją deklarację, którą podpisać musi jego rodzic czy też opiekun.


Deklaracja tyczy się osób, jakie nie obniżają dochodów o straty z lat ubiegłych. Jeżeli doliczeniu podlegają straty - złożyć powinno się inną deklarację. PIT-37 możemy wypełnić z kolei za rok, w jakim wykazano stratę, a więc podatnik zamiast zarobić - utracił.

Czy zadziwił Cię ten tekst? Żeby poznać temat kliknij tutaj oraz poznaj więcej szczegółów (https://www.tax4business.pl/kiedy-warto-zalozyc-spolke-z-o-o/) - zapewne będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

Deklaracja tyczy się małżonków rozliczających się razem, jeśli oboje spełniają warunki do wypełnienia PIT-37. Omyłką będzie złożenie łącznie deklaracji PIT-37, w wypadku kiedy w roku, za jaki składa się rozliczenie, doszło do zawarcia małżeństwa bądź do rozwiązania wspólności majątkowej.
Mąż i żona rozliczają się wówczas na własną rękę, każdy z nich na deklaracji, która jest dla niego odpowiednią. Miej na uwadze, iż odliczenia, jakie przewiduje ustawa o PIT, dotyczą odrębnie każdego z małżonków. Program pit 2016 online za pomocą którego bez trudności się rozliczysz, jest osiągalny w internecie.
2020-03-25 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.