W jaki sposób uczyć się języków obcych – poznaj porady lektora

Droga do opanowania obcego języka jest długa, nastręczająca dużo samodyscypliny i czasu. Zlekceważ wszelakie porady typu: wyjedź za granicę, a w trzy miesiące nauczysz się kapitalnie mówić, prędkie samouczki także nie są cudownym specyfikiem.


Po pierwsze motywacja.


Potrzebny będzie impuls. Musisz posiadać jednak rzeczowy cel. Zapamiętaj, im bardziej silna motywacja, tym lepsze zdobędziesz rezultaty. Brak Ci motywacji? Nie rozpoczynaj lekcji, szkoda czasu. Uczysz się pod przymusem? Też przypuszczalnie szkoda czasu, rezultaty nie będą zadowalające. Uczysz się ponieważ rodzice ci każą? Nauczasz się, albowiem może się kiedyś przydać? Nauczasz się, jako że szef ma takowe życzenie? Uczysz się dla zabicia nudy? Uczysz się, bowiem znajomość języka obcego jest modna? Jeśli którykolwiek z wyżej przytoczonych przyczyn występuje też w Twym przypadku, to najprawdopodobniej zakończysz naukę po krótkim czasie, albo pomimo upływu czasu nie dostrzeżesz zauważalnych postępów. Motywacja, jest to jeden z najważniejszych czynników nauki języka obcego. Jeżeli podjąłeś już decyzję o zaczęciu czy kontynuowaniu nauki, to zastanów się dobrze, jakie korzyści ci to da. Uprzytomnij sobie jasno, po co chcesz nauczać się języka obcego. A może nauka angielskiego w Londynie? Sporo interesujących wiadomości znajdziesz na tej stronie najnowszy wpis.


nauczycielka języka angielskiego
Twórca artykułu: Department of Foreign Affairs and Trade
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Po drugie cierpliwość. No dokładnie, kupiłeś kilka książek, 2 słowniki, od dwóch lat uczęszczasz na kurs do szkoły lingwistycznej, a z wypowiedzeniem dłuższego zdania masz problemy, nie mówiąc już, iż na wycieczce w Berlinie nie umiałeś spytać się o drogę do hotelu. Nie przejmuj się swoimi błędami, trudnościami w rozumieniu wypowiedzi jak też tym, że ciągle zapominasz słówek, które być może powtarzałeś ze sto razy. No i nie zapominaj o systematyczności! Ażeby opanować język obcy na maturalnym poziomie, trzeba minimum 2 lata bardzo intensywnej nauki. A aby móc swobodnie konwersować w obcym języku minimum 3-4 lata.


Kolejne tematy

Czy wartość akcji jest zależna wyłącznie od menedżera?
Ciekawy temat programów akcji pracowniczych w spółkach.

należności
Twórca artykułu: Simon Cunningham
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Decydujący pracownicy objęci są programami akcji pracowniczych. Ta metoda funkcjonuje od dawna, jako składnik dodatkowego pensji menedżerów przedsiębiorstwa. Głównie służy powiązaniu interesów osób kierujących oraz właścicieli zarządzanych przedsiębiorstw.


Naturalnie wszystko uzależnione jest od osobistych cech jak też zdolności lingwistycznych. Gdzie oraz w jaki sposób się uczyć? To ważne pytania, możliwości jest dużo: samodzielna nauka, szkolenia w szkołach językowych, kurs angielskiego - u nas nauczysz się rozmawiać po angielsku - w Anglii. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej obowiązkowo sprawdź stronę
2022-07-06 09:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.