W jaki sposób najbardziej korzystnie zakupić samochód na własną działalność

Większość osób, które mają swoją działalność zazwyczaj w niedługim czasie postanawia nabyć samochód na firmę. Naturalnie na początku prowadzenia własnej firmy nie mamy wystarczających funduszy na taki wydatek i korzystamy ze swojego własnego auta.
wnętrze samochodu
Twórca artykułu: Tracie Hall
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
To, co powinniśmy wiedzieć, to szczególnie jakie koszty podatkowe możemy sobie odliczyć jeżdżąc własnym samochodem, a jakie w przypadku, gdy mamy auto na firmę.

Interesujesz się tym tematem? Przeczytaj więc dalej czyszczenie dpf Wrocław o tym punkcie w nowym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Z jeszcze inną sytuacją będziemy mieli do czynienia jeśli nasza firma zajmuje się transportem.

Jeśli w przedsiębiorstwie korzystamy z własnego auta, wtedy możemy odliczyć od podatku głównie paliwo. W tym celu należy prowadzić ewidencję przebiegu takiego auta, która jest podstawą do rozliczenia podatku. Naturalnie istnieje pewien limit kosztów do rozliczenia w danym okresie. Co jeszcze możemy rozliczyć w kosztach firmy? Przede wszystkim wszystkie usługi serwisowe, przykładowo przegląd techniczny czy konieczną naprawę. Poza tym rozliczymy także obowiązkowe ubezpieczenie auta.

Niestety nic nie poradzimy na to, że samochód, którego używamy w naszej firmie zużywa się znacznie szybciej. Nierzadko już po kilku latach musimy zakupić nowe auto, żeby nie ponosić kosztów coraz droższych napraw. Wówczas należy rozważyć dwa rozwiązania, dzięki którym auto wejdzie w skład majątku firmy.

Przykład samochodu marki Ford
Twórca artykułu: order_242
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli planujemy kupno nowego samochodu, należy zawczasu rozważyć możliwości sfinansowania takiego zakupu. Przeważnie są to dwie możliwości: kredyt lub leasing Bydgoszcz z inglease.pl. Jakie zatem są znaczące różnice? Jeśli kupujemy auto na kredyt, to odliczymy sobie, między innymi, amortyzację i podatek VAT, wliczony w cenę zakupu. W leasingu nie możemy odliczyć amortyzacji.

Zainteresował Cię omawiany wpis i chcesz znaleźć podobne informacje? Kliknij zatem ten odnośnik i zobacz więcej porad pod linkiem (systempartnerski.pl/).

Są jednak inne plusy takiej formy finansowania. Należy wiedzieć, że raty leasingowe odliczamy kompleksowo, bez podziału na odsetki, dzięki temu samochód firmowy może pracować na spłatę kolejnych rat leasingowych. Oprócz tego opłaca się nabyć samochód w leasing Gdańsk, jeśli ma to być drogi model. Wówczas w myśl podatkowych przepisów możemy odliczyć VAT dwukrotnie. Pierwszy raz w związku z ratami leasingowymi, drugi raz w związku z wykupem samochody po leasingu. Jest to więc idealna opcja, gdy w grę wchodzą samochody prestiżowych marek, będące ważnym elementem wizerunku firmy.


Kolejne tematy

ABC faktoringu

usługi finansowe-kredyty
Twórca artykułu: Devendra Makkar
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wielu dostarczycieli towarów bądź usług nie dostaje terminowo należności od własnych odbiorców.


Ze względu na dobre kontakty z adresatami sami udzielają im kredytu handlowego albo też odbiorcy bezumownie nie płacą wypłat na czas.
2020-01-25 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.