Tatry - co powinniśmy zobaczyć?

Tatry jest to jedno z najładniejszych miejsc w naszej ojczyźnie, w sezonie letnim przeżywają prawdziwy najazd turystów.


Powoduje to, iż prawdziwi wielbiciele górskich wędrówek mijają je dużym łukiem.
Wielka Brytania
Twórca artykułu: Tilemahos Efthimiadis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Obecnie jednakże, gdy skończyły się wakacje, a wraz z nimi zniknęły grupy rozwrzeszczanych kolonistów, najwyższe polskie góry wabią swą magią i majestatem. We wrześniu nie ma również spiekot, więc wędrówki nie będą zbyt męczące, natomiast krajobraz powoli przybierający złote barwy jest nadzwyczaj cacy. Co warto widzieć w Tatrach? Oto parę sugestii. Jeżeli idzie o Tatry szlaki turystyczne mapa jest nam na pewno konieczna.


Prawie każdy, kto przyjeżdża w Tatry, marzy o zdobyciu największego wierzchołka naszej ojczyzny. Szlak prowadzący od schroniska nad Morskim Okiem nastręcza jednak praktyki i formy, dlatego w czasie pierwszej wizyty w Tatrach lepiej się na niego nie porywać. Jednostki ze stosownym przygotowaniem nie powinny mieć ze marszrutą większych problemów – jest znakomicie asekurowany łańcuchami.

Jeśli zaciekawiły Cię wiadomości w tym wpisie, to doczytaj i sprawdź kolejne wątki na dalszej witrynie, która podpięta jest pod poniższym linkiem.

Wyzwanie stanowi duża różnica wysokości – powyżej 1100 metrów. Trudy wędrówki rekompensują oszałamiające widoki. Kasprowy Wierch jest to najbardziej znanych a także najczęściej uczęszczany szczyt w Polsce. W sezonie pojawia się w tym miejscu 4 tys. osób na dzień, z czego większa część decyduje się na wjazd kabinową kolejką.
My jednak stawiamy na samodzielną włóczęgę, która z pewnością zapewnia większą satysfakcję. Usytuowanie Kasprowego Wierchu niemalże w centrum pasma tatrzańskiego sprawia, że miejscowa panorama warta jest ofiary.
2019-11-06 07:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.