Sposoby na kolkę niemowlęcą

Podczas gdy kolka dopadnie twojego malucha, absolutnie nie wpadaj w panikę. Najlepiej przytul pociechę i pomóż mu przetrzymać te ciężkie chwile. Są sposoby, które mogą przynieść ulgę w ataku kolki. Kolka tak naprawdę nie jest groźna, jednak niezmiernie przykra tak dla dzidziusia jak i jego dla rodzicieli.


Małe dziecko
Twórca artykułu: Fotolia
Zaczerpnięte z: Fotolia
Dzidzia żałośnie krzyczy, a jego płacz sprawia, iż rodzicom serce się kraje. Są bezradni i tylko pocieszają się myślą, iż ataki same miną po paru miesiącach. W istocie, nie występują leki, jakie w przeciągu minuty rozprawiłby się z niemowlęcą kolką, ale nie jesteśmy w stosunku do niej kompletnie bez szans.

Jeśli któregoś dnia twój kilkutygodniowy malec zacznie głośno płakać, nie pozwala się uspokoić, z powodu mocnego bólu będzie podciągać nóżki do brzuszka, możecie być pewni iż to właśnie kolka. Jej napady pojawiają się między pierwszym a trzecim miesiącem życia niemowlęcia i z reguły znikają tak samo nagle, jak się rozpoczęły, nie pozostawiając żadnego śladu. Dokuczliwości występują zazwyczaj po południu czy wieczorem i mogą trwać kilka minut lub nawet kilka godzin. Zobacz również: specjaliści nie odkryli ich przyczyn, wiemy tylko, co może sprzyjać owym atakom. Popularna jest też teoria powiadająca o tym, iż źródłem napadów może być alergia berbecia na proteiny mleka krowiego spożywane przez karmiącą mamę, albo niedobór laktazy – enzymu trawiącego cukier (Słodziki) mleczny, który to znajduje się zarówno w pokarmie matki, jak też w mleku sztucznym.

Pewne jest też, iż katastrofalny wpływ na samopoczucie oseska ma zbyt duża liczba połykanego w trakcie ssania powietrza. Pęcherze powietrza gromadzą się w przewodzie pokarmowym berbecia, wywołując silne wzdęcia i skurcze jelit. Odkąd zaczęto szczegółowiej badać psychikę dzidziusiów, powodów kolki dopatruje się także w zmęczeniu a także nazbyt dużej liczby bodźców, jakim maluszek poddawany zostaje przez cały dzień. Autor:


Leki
Twórca artykułu: kev-shine
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
To wyjaśniałoby fakt, że napady pojawiają się zazwyczaj między godziną 16 a 21.

Po przestudiowaniu tego materiału, polecam masaż radom inne informacje na przedstawiany wątek, które okażą się podobnie zajmujące.

Zdaniem psychologów, kolce sprzyjać może też wyczerpanie, zdenerwowanie i stres matki. Na tego typu dolegliwości dziecięce są co prawda leki, jednak działają one tylko wiatropędnie oraz wspomagająco.
2020-12-19 08:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.