Sposoby na kolkę niemowlęcą

Podczas gdy kolka dopadnie twojego malucha, absolutnie nie wpadaj w panikę. Najlepiej przytul pociechę i pomóż mu przetrzymać te ciężkie chwile. Są sposoby, które mogą przynieść ulgę w ataku kolki. Kolka tak naprawdę nie jest groźna, jednak niezmiernie przykra tak dla dzidziusia jak i jego dla rodzicieli.

Małe dziecko
Twórca artykułu: Fotolia
Zaczerpnięte z: Fotolia
Dzidzia żałośnie krzyczy, a jego płacz sprawia, iż rodzicom serce się kraje. Są bezradni i tylko pocieszają się myślą, iż ataki same miną po paru miesiącach. W istocie, nie występują leki, jakie w przeciągu minuty rozprawiłby się z niemowlęcą kolką, ale nie jesteśmy w stosunku do niej kompletnie bez szans.

Kolejne tematy

Jak ma przebiegać proces rehabilitacji po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego?

osoby wykonujące ćwiczenia rehabilitacyjne
Twórca artykułu: Rose Physical Therapy Group
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego często powodują ból, który potrafi zakłócać normalne funkcjonowanie. Kiedy dolegliwość zaczyna osłabiać fundamentalne czynności sprawnościowe, takie jak spacerowanie czy pochylanie się, niezbędna staje się endoprotezoplastyka.


Jeśli któregoś dnia twój kilkutygodniowy malec zacznie głośno płakać, nie pozwala się uspokoić, z powodu mocnego bólu będzie podciągać nóżki do brzuszka, możecie być pewni iż to właśnie kolka. Jej napady pojawiają się między pierwszym a trzecim miesiącem życia niemowlęcia i z reguły znikają tak samo nagle, jak się rozpoczęły, nie pozostawiając żadnego śladu. Dokuczliwości występują zazwyczaj po południu czy wieczorem i mogą trwać kilka minut lub nawet kilka godzin. Zobacz - cielaki na sprzedaż również: specjaliści nie odkryli ich przyczyn, wiemy tylko, co może sprzyjać owym atakom. Popularna jest też teoria powiadająca o tym, iż źródłem napadów może być alergia berbecia na proteiny mleka krowiego spożywane przez karmiącą mamę, albo niedobór laktazy – enzymu trawiącego cukier mleczny, który to znajduje się zarówno w pokarmie matki, jak też w mleku sztucznym.

Pewne jest też, iż katastrofalny wpływ na samopoczucie oseska ma zbyt duża liczba połykanego w trakcie ssania powietrza. Pęcherze powietrza gromadzą się w przewodzie pokarmowym berbecia, wywołując silne wzdęcia i skurcze jelit. Odkąd zaczęto szczegółowiej badać psychikę dzidziusiów, powodów kolki dopatruje się także w zmęczeniu a także nazbyt dużej liczby bodźców, jakim maluszek poddawany zostaje przez cały dzień. Autor:

Leki
Twórca artykułu: kev-shine
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
To wyjaśniałoby fakt, że napady pojawiają się zazwyczaj między godziną 16 a 21. Zdaniem psychologów, kolce sprzyjać może też wyczerpanie, zdenerwowanie i stres matki. Na tego typu dolegliwości dziecięce są co prawda leki, jednak działają one tylko wiatropędnie oraz wspomagająco.
2022-03-24 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.