Rozlicz swój PIT

Na świecie są tylko dwie pewne rzeczy – śmierć i podatki – mawiał Benjamin Franklin. Chociaż żył on w XVIII wieku, jego słowa nie tracą na znaczeniu. Uiszczanie opłat na rzecz państwa jest oraz zapewne przez długi czas będzie naszym zadaniem.

Interesuje Cię opisywany artykuł? Jeśli tak, to śmiało wejdź na ten link - to istotnie użyteczna propozycja, która jest godna Twojej uwagi.

Mimo, że nie podobają nam się nierzadko horrendalne sumy odbierane z naszych wypłat, podatki muszą istnieć, by państwo pracowało sprawnie. Szczęśliwie wymyślono mechanizmy umożliwiające pomoc potrzebującym. Przykład stanowi .

pieniądze
Twórca artykułu: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu


Organizacje pożytku publicznego (OPP)
Fundacje i Stowarzyszenia, na rzecz których możemy przekazać 1 procent podatku to organizacje pożytku publicznego . Ich działalność opiera się w dużej części na dofinansowaniu a także nieodpłatnej pomocy wolontariuszy. 1 procent podatku jest dla nich solidnym zastrzykiem finansowym, stąd rywalizacja o pieniądze jest bardzo intensywna. OPP wielokrotnie instalują na swoich stronach internetowych program do rozliczania pit-ów, aby ułatwić potencjalnemu ofiarodawcy podjęcie decyzji i przyspieszyć jego działanie. Przeważnie posiada on dwie formy – stacjonarną, którą można zainstalować na swoim komputerze oraz online – do wypełnienia przez Internet. Organizacje pożytku publicznego, na rzecz których sprezentujemy naszą część podatku, poznają jego wielkość dopiero w miesiącach wakacyjnych.


Pit 2013 – kolejny obowiązek w drodze
Nie tak dawno rozliczaliśmy się z fiskusem za rok 2012. Niedługo zaczniemy już przekazywać 1 procent. Najlepiej dokonać tego niebawem po tym, kiedy pracodawca przekaże nam pit 11. Szybka reakcja umożliwi nam uniknięcie niepożądanego napięcia oraz prawdopodobnych sankcji, natomiast w przypadku zwrotu z podatku przyspieszy jego zapłatę. Pit 2013 będzie można zapewne wysłać do miejscowego urzędu skarbowego już w styczniu czy lutym 2013 r. Bezspornie definitywny termin to 30 kwietnia, jednak nie powinno się pozostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/okancelarii/prawo-rodzinne-i-opiekuncze.html) tutaj, znajdziesz tam podobne informacje.

Zawsze coś może nie pójść po naszej myśli, zaś sankcje nakładane przez fiskus na spóźnialskich to już nie przelewki.

Twórca artykułu: G.S.
2019-04-26 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.