Problemy ze wzrokiem u dojrzałych osób są niezwykle często spotykane

Organizm człowieka nie do końca jest gotowy do życia tak intensywnego jak obecnie wiedziemy. W zamierzchłych czasach, wszyscy żyli około 30 lat, stąd też nie znane były wówczas niektóre choroby. Nowotwory, cukrzyca, miażdżyca, to wszystko są symbole degeneracji naszych tkanek, spowodowane ich zaawansowanym wiekiem oraz niewłaściwym odżywianiem. Osoby starsze ponadto zmagają się z wadami oczów - starczowzroczność jest nierzadką przypadłością. Jak sobie z tym radzić?


okulista badający starszą kobietę
Twórca artykułu: US Army Africa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Niestety, im jesteśmy dojrzalsi tym mocniej nasz wzrok się pogarsza. Jeżeli jeszcze tylko chodziłoby o krótkowzroczność to nie byłby to na tyle poważny problem. Jednak zdarzają się dolegliwości, które znacznie utrudniają funkcjonowanie ludziom w zaawansowanym wieku. Starczowzroczność jest bardzo kłopotliwą wadą, często prowadzącą do zupełnej ślepoty- starczowzroczność.

Na szczęście nauka idzie na przód i z większością chorób możemy już sobie poradzić. Dzięki wynalezieniu specjalnych laserów, możliwe są zabiegi na tak wrażliwym narządzie jak oko, bezinwazyjnie, łatwo i bezpiecznie. Niestety, koszta są nierzadko znaczne. Jeśli trapi cię witrektomia cena zabiegu może przyprawić o ból (krioterapia miejscowa milanówek) głowy. Wyleczenie pospolitej jaskry to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych.

Na szczęście znacznie więcej procedur, nawet tych z użyciem specjalistycznych sprzętów jakim jest laser, jest finansowanych ze skarbu państwa. Pozwala to ludziom niezbyt majętnym, chorym na starczowzroczność, normalnie funkcjonować. Aby dowiedzieć się, czy zabieg który chcesz wykonać jest sponsorowany, wystarczy wpisać do przeglądarki odpowiednią frazę, np. "witrektomia cena".

Pojawi nam się szereg wyników z odnośnikami do przeróżnych przychodni okulistycznych. Sporo z nich ma podpisaną umowę z NFZ. Jeżeli na naszą przypadłość nie przysługuje ulga, jeszcze nic straconego. Należy zorientować się w cenach za te same procedury za granicą, na przykład w Czechach. Laser jest tam bardzo upowszechniony, nie jest nowością tak jak w Polsce, z tego powodu też ceny za jego udostępnienie nie powinny być za bardzo wywindowane.


starsza kobieta podczas zabiegu korekcji wzroku
Twórca artykułu: Naval Surface Warriors
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Starczowzroczność to choroba, jak sama nazwa dowodzi, dotykająca ludzi w zaawansowanym wieku. Niestety, u nas kraju staruszkowie to głównie persony ubogie, bowiem nie pracują zarobkowo, żyjąc wyłącznie z małej renty. Na szczęście sporo operacji jest refundowanych przez NFZ, jednak nie wszystkie. Bardziej skomplikowane dolegliwości należy nadal opłacać ze swojej kieszeni (sprawdź sam).
2023-02-15 16:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.