Polska w ostatnich latach nadzwyczaj się rozwija oraz buduje się mnóstwo nowych hoteli i innych atrakcji

Jeszcze 30 lat temu byliśmy zaściankowym państwem. Dziś stawia się w Polce coraz więcej hoteli dla turystów oraz biznesmenów z innych krajów, ale również przeróżnego typu saun czy fitnessów.
Potrzebni są tam profesjonalni pracownicy.


laptop Apple
Twórca artykułu: Ian Lamont
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Pierwsza osoba, którą widzi obcokrajowiec po przekroczeniu progu hotelu czy fitness clubu, będzie recepcjonista. Nieistotne czy będzie to mężczyzna czy kobieta. PRacownik najpierw musi wyglądać nienagannie. Musi przecież swoją postawą symbolizować swego dyrektora. Z tego powodu musi być kulturalny i pogodny. Fachowy recepcjonista jest także pomocny i z pewnością nie może być chamski. W obecnych czasach wymaga się już także, aby mówił płynnie po angielsku.

Jeśli ten tekst daje Ci do myślenia, kliknij ten odnośnik oraz oprócz tego zdobądź ważne info (www.continuum.biz.pl/), które też są warte zauważenia.

Niektóre wyższej klasy hotele życzą sobie, żeby ich pracownicy władali dodatkowym językiem obcym oprócz angielskiego. Wówczas jest spora szansa, że gość obsłużony w swoim ojczystym języku poczuje się jak w siebie i z większą przyjemnością będzie wracał właśnie do naszego hotelu, a nie do innego. Nie zapominajmy, że recepcjonista to wizytówka spółki - to pierwszy kontakt z personelem hotelu. Dlatego jest to tak istotne, gdyż jak każdy wie, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Poza tym, nie jest to posada polegająca wyłącznie na wręczaniu kluczy.
Recepcjonista musi wiedzieć o hotelu niemal tyle, co dyrektor. Powinien mieć świetny kontakt z obsługą restauracji, barmanami, ale także sprzątaczkami, aby móc pomóc gościom hotelu z każdym problemem.
2022-05-26 14:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.