Polacy z reguły nie lubią rozliczać się z Urzędem Skarbowym - szczęśliwie dziś możemy już zastosować program online do pomocy

Koniec zimy to zazwyczaj okres, który kojarzy nam się z obowiązkiem złożenia sprawozdania podatkowego w Skarbówce. Spory odsetek ludzi nie cierpi tego zadania tak bardzo, że aż odkładają to do ostatniej chwili.
Istnieją na szczęście programy, które ułatwią nam życie.


program pit
Twórca artykułu: Travis Wise
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Raczej nikt nie lubi spowiadać się Urzędowi Skarbowemu. Bywają również tacy, których bardzo denerwuje wszelkiego rodzaju podliczanie przeróżnych cyfr. Często oni najmocniej stresują się przy wypełnianiu PIT-u. Na szczęście dzisiaj istnieje już program PIT, który niemal wszystko zrobi za nas. Mamy możliwość go ściągnąć z sieci lub zainstalować na laptopie z jakiejś płytki. Najważniejsze jest to, żeby działał bez zarzutu. Powinien podświetlać różne tabelki, które musimy wypełnić i sprawnie podliczać wymagane elementy. Dzięki temu programowi uzupełnienie rozliczenia będzie proste i przyjemne. Nie będziemy zmuszeni nawet wyciągać z szafki kalkulatora oraz długopisu. Profesjonalny program musi również być w stanie zapisać nasze dane (adres tej strony) w pamięci do kolejnego roku. Wtedy nie będziemy musieli wklepywać imion, nazwiska lub peselu kolejny raz. A przecież bywają to informacje, które często się nie zmieniają. Pierwsze użycie programu może być odrobinę stresujące, ale z każdym kolejnym rokiem będzie to coraz łatwiejsze.
Przyzwyczaimy się do szaty graficznej i niemal automatycznie będziemy już wiedzieć gdzie oraz co trzeba wpisać.


Nie zapominajmy, że najważniejsze jest skupienie podczas wypełniania PIT-u, aby nie pomylić się w danych.
2018-07-05 17:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.