Naturalne sposoby, jakich można nie znać, a jakie wspaniale wpływają na nasze zdrowie. Warto je poznać

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele naturalnych sposobów jest na wyciągnięcie ręki. Mamy nadzieje na jakieś drogie lekarstwa, twierdzimy że są niezawodne, a najzwyczajniej wystarczy korzystać z metod, jakie znane już były przez nasze babki czy prababki. Sprawdź co jest najbardziej interesujące.


Dynia
Twórca artykułu: sxc.hu
Zaczerpnięte z: sxc.hu
Przede wszystkim olej z pestek dyni, jaki ma rzeczywiście bardzo dużo walorów zdrowotnych. Już od długiego czasu więc jest stosowany w medycynie niekonwencjonalnej.

Przeczytaj bez marudzenia ten wpis z www publikującego analogiczne materiały, ponieważ on z pewnością także jest warty Polecenia.

Jest niezawodny na pasożyty, schorzenia prostaty oraz układu moczowego. Stosowany jest też w kosmetyce, np. do polepszenia kondycji włosów czy nawilżenia skóry.

Jeżeli ciekawią Cię opisane w tym tekście kwestie i chcesz zobaczyć więcej wiadomości na taki temat - wejdź tu menu pizza hut!

Lubisz coś ugotować? Olej z pestek dyni odnajduje zastosowanie również w kuchni (olej uzyskany z pestek moreli). Jesteśmy w stanie go dawać do lodów waniliowych.

Ten olej już od dawna jest używany w medycynie ludowej, przykładowo jako lek na pasożyty przewodu pokarmowego czy alergie. Regularnie spożywany wpływa na poprawę kondycji zdrowotnej, zapobiega różnorodnym schorzeniom, lecz ogólnie reguluje cały organizm. Zapobiega stanom depresyjnym, a to dzięki dobroczynnym kwasom nienasyconym. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale olej z pestek dyni jest aktywny w suplementach diety dla mężczyzn, jakie są polecane w sytuacji niezbyt dużego przerostu gruczołu krokowego. Tego rodzaju preparaty optymalnie wpływają na funkcjonowanie układu moczowego, a to dzięki znajdującym się tam fitolsterolom. Działają one podobnie jak hormony płciowe. Ich zadaniem jest zminimalizowanie nadmiaru stężenia DHT, a to z kolei prowadzi do zmniejszonej masy gruczołu krokowego. Inne suplementy godne zauważenia: sok pozyskany z karczocha


Konfitura morelowa
Twórca artykułu: DIAMANT
Zaczerpnięte z: DIAMANT
Inny rewelacyjny naturalny sposób na różne choroby, na przykład na raka, to spożywanie pestki moreli gorzkiej. Pestki te biorą się z dzikich odmian drzew morelowych. Charakteryzują się bogactwem minerałów, zwłaszcza magnezu. Posiadają dużą ilość witamin, najważniejsza jest B17, ale są także A, E, B6 czy B1. W składzie odnajdziemy również bardzo korzystne dla organizmu ludzkiego kwasy tłuszczowe - . Podobnie jak olej z pestek dyni, także pestki moreli gorzkiej stosowane są od dawna. Już w chińskiej medycynie ludowej stosowane były przy trudnościach z oddychaniem, niestrawnością czy zbyt wysokim ciśnieniem. Oczywiście, nie można przesadzać z przyjmowaniem tych pestek. 30 sztuk dziennie to górna granica, lecz i tak jest to zbyt wiele, gdyż optymalna wartość to cztery sztuki dziennie. Nadmiar może zaszkodzić licznymi skutkami ubocznymi, takimi jak nudności lub zawroty głowy.
2020-09-16 11:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.