Na czym polega Laserowe leczenie chorób oka?

Bez lasera ciężko wyobrazić sobie dzisiejszą okulistykę. Urządzenia te są nadzwyczaj precyzyjne, sterylne oraz nadzwyczaj prędkie.


Stosuje się je do poprawiania wad wzroku, kuracji schorzeń siatkówki, zaćmy, glaukomy.
laserowa korekcja wzroku kraków
Twórca artykułu: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Laserowe leczenie schorzeń oka jest wykonalne od niedawna. Powszechne zastosowanie laserów w okulistyce to początek lat osiemdziesiątych przeszłego stulecia. Dzisiejsi okuliści użytkują kilka typów laserów, zaś wybór aparatu zależy od typu zabiegu jak też części oka, która ma być poddana leczeniu. Choć może to brzmieć dość paradoksalnie – lasery kurują poprzez niszczenie. Upraszczając zagadnienie, lasery prędko a także precyzyjnie likwidują komórki, w jakie zostały wymierzone, a laserowana tkanka odparowuje.


Jeżeli chodzi o laserowe usuwanie zaćmy. Stosuje się do tego tzw. lasery yagowe, które pracują jak nóż chirurgiczny. W trakcie operacji usuwa się defektową soczewkę, lecz pozostawia jej "opakowanie", a więc torbę soczewki. W to miejsce wszczepia się potem syntetyczną soczewkę. Z czasem owa torba może mętnieć. Ażeby usunąć tak zwane zmętnienia, używa się laser yagowy, a więc taki, który ma możność przecięcia torby soczewki oka w środku oka, bez niezbędności jego otwierania. W ciągu paru miesięcy oczne enzymy wchłoną wyciętą torebkę zaś chory odzyskuje zdrowe widzenie.

Gdy przeczytasz już poniższy artykuł, to dodatkowo zobacz też co posiada solidna strona (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/implanty/), gdyż przedstawia ona tak samo interesujące sprawy.

W razie jaskry też pomóc może laserowa korekcja wzroku Kraków jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy należytego specjalistę w tym zakresie.
O ile nie udaje się opanować jej przez używanie kropli obniżających ciśnienie w oczach, wtenczas laser pozostaje najlepszym wyborem. Laser niszczy też tak zwane męty.
2022-02-17 12:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.