Mity i stereotypy na temat sterydów, czyli wszystko o ich wpływie na osoby je stosujące

Wielu odwiedzających siłownię w którymś momencie marzy o wyglądzie i mięśniach kulturysty. Przerzucają więc oni coraz większe ciężary, pochłaniają ogromne ilości kurczaków, ryżu i najróżniejszych odżywek, ale wzrost mięśni jest niezadowalający. I wtedy pojawiają się pomysły wzięcia czegoś więcej, czyli właśnie sterydów. Wokół sterydów pojawiło się dużo legend oraz mitów.
Przez większość ludzi są one widziane w niekorzystnym świetle, a ludzi ich zażywających porównuje się wręcz do narkomanów. Faktycznie spoglądając na wielu bywalców siłowni można mieć takie odczucia, ale prawda, jak to zwykle bywa, jest dużo bardziej skomplikowana.

Faktem jest, że sterydy mogą szkodzić, i faktem również jest, że niekiedy zabijają. Wszystko zależy od tego, co się stosuje, w jakiej ilości i w jakich połączeniach. Wielu ludzi nie mając zupełnie żadnej wiedzy na ten temat zamawia preparaty nieznanego pochodzenia, połyka je bez żadnej kontroli i właśnie oni stanowią przyczynę takich a nie innych mitów.

Tymczasem umiejętne, a co najważniejsze rozsądne używanie tych substancji nie jest aż tak szkodliwe, jak ludzie twierdzą. Wielu zawodników którzy uprawiają jakiś sport siłowy w pewnym momencie je stosowało, ale zabierając się za to po dobrym przygotowaniu nie niszczy się swojego ciała, a równocześnie znacznie poprawia swoje osiągi.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło felgi aluminiowe 16 a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.Jeżeli jednak ktoś zaczyna łykać ogromne ilości specyfików, to faktycznie w ciągu parę lat może ogromnie zniszczyć swoje zdrowie, przestanie mu pracować wątroba albo będą się pojawiać problemy z sercem. Podczas zażywania sterydów poza kontrolowaniem ich ilości bardzo ważny jest systematyczny trening, bez niego ich zażywanie mija się z celem.

Ponieważ sprawiają one szybki wzrost masy, to po skończeniu zażywania również trzeba dalej ćwiczyć, aby mięśnie nie stały się wiotkie. Nie można także ich brać cały czas, doświadczeni zawodnicy robią sobie cykle, pomiędzy którymi praktykują krótsze lub dłuższe przerwy. Pilnując tych wszystkich zasad i zachowując umiar na pewno można używać sterydów tak, żeby nie zrobić sobie krzywdy.


Kolejne tematy

Dlaczego dieta pudełkowa Łódź stanowi idealne rozwiązanie?

dietetyczne jedzenie, dieta
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Czy wyszukaliśmy dietę idealną dla nas?

Chcemy stracić zbędne kilogramy, zatem katujemy się różnymi treningami, a może pragniemy wspierać się jedynie na właściwej diecie? Spróbowaliśmy już wielu przeróżnych ofert, lecz ciągle waga nie będzie taka jakbyśmy pragnęli? Z pewnością powinno się próbować nowej propozycji oferowanej przez różne przedsiębiorstwa trudniące się żywieniem, zwłaszcza że tu samodzielnie nie będziemy zmuszeni szykować żadnych posiłków.
2020-03-09 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.