Miewasz kłopoty ze wzrokiem i musisz poddać się zabiegowi? Może laserowa korekta okaże się optymalna w twoim przypadku?

Zmysł wzroku jest naprawdę ważny, ponieważ pozwala człowiekowi poznawać świat i odnajdować się wśród innych. Niestety, bywają sytuacje, kiedy wzrok ulega pogorszeniu albo po prostu narządu oka dotykają różne choroby. Trzeba im zapobiegać oraz leczyć je, aby zapewnić sobie wygodę korzystania ze zmysłu wzroku.

oczy
Twórca artykułu: Nastya Birdy
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zaćma dotyczy mnóstwa osób

Kolejne tematy

Do czego stosowany jest laser w okulistyce?

operacja okulistyczna
Twórca artykułu: MilitaryHealth
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Laser w medycynie wykorzystuje się w wielu aspektach, zaczynając od medycyny plastycznej przez chirurgię a także okulistykę. Zaletą lasera jest duża precyzja oraz minimalizacja krwawień. Laserowa korekcja chorób oczu stosowana jest od kilkunastu lat jako trwała metoda umożliwiająca wykluczenie nieodzowności noszenia okularów czy soczewek kontaktowych (trwała korekta oczu).


Zaćma – zwana też kataraktą – polega na pogłębiającym się mętnieniu soczewki oka. Zazwyczaj schorzenie to pojawia się wraz z wiekiem pacjenta, lecz zdarza się również tak, że jest to wada wrodzona.

Każdy odsyłacz (https://quick-gym.pl/ems-trojmiasto/) może prowadzić jedynie do przydatnych witryn, na których przeczytać możesz o najważniejszych wydarzeniach. Nie wahaj się, ale kliknij w ten link!

Zaćma jest bardzo uporczywą oraz nieprzyjemną chorobą, gdyż znacznie ogranicza widzenie i ogranicza komfort życia osób dotkniętych tym schorzeniem. Pomyślnie dzisiejsza medycyna wie, jak poradzić sobie z takimi przypadkami. Szczególnie istotne staje się, by ze swoim przypadkiem zgłosić się do okulisty jak najwcześniej oraz zdecydować się na operację, gdy będzie ona zalecana.

Operacje zaćmy ograniczają to przykre schorzenie - sprawdź więcej na więcej na tej stronie

Współcześnie medycyna znacznie się rozwinęła, a to znaczy, że specjaliści mogą zaproponować pacjentom nowe metody leczenia. Zaćma byZaćma (zobacz również leczenie zaćmy leszno)elowana operacyjnie, a teraz wielki nacisk kładzie się na to, by zabieg przeprowadzić we wczesnym stadium zmętnienia. Operacja zaćmy opiera się na usunięciu starej, uszkodzonej soczewki oraz wstawieniu w jej miejsce sztucznej. Pacjenci po wykonanym zabiegu operacyjnym na zaćmę muszą nosić okulary, przeważnie do czytania albo do dalekiego widzenia. Rekonwalescencja po operacji odbywa się szybko, a komfort życia pacjenta bardzo się poprawia.

Oko
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Wada wzroku? Można zlikwidować ją laserem

Laserowa operacja wzroku okazuje się dziś standardem i nikogo już nie dziwi. Wskazaniem do tego rodzaju zabiegu bywa wada wzroku. Jeszcze nie tak dawno osoby borykające się z wadą wzroku musiały zakładać okulary lub soczewki, dziś nie jest to już koniecznością, ponieważ można zdecydować się na korektę. Laserowe operacje oczu cieszą się znacznym uznaniem, gdyż są mało inwazyjne i bezpieczne dla pacjentów. Oczywiście metoda operacji jest dopasowana przez specjalistę do konkretnego przypadku. Laserową korektę wzroku robi się w sytuacji dalekowzroczności, krótkowzroczności i przy obydwóch tych wadach połączonych z astygmatyzmem.
2020-05-07 08:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.