Kto powinien złożyć roczną deklarację podatkową PIT 2017

Termin, forma i czas składania oświadczenia podatkowego mogą być kłopotem podatnika. Musimy więc wiedzieć, czy nieduże dochody i zarobki również zmuszają do rozliczenia rocznego? Do kiedy musimy złożyć roczny PIT 2017? Komplikacją może być też dobór formy - zatem czy musimy deklarację złożyć papierowo, wyekspediować pocztą czy może elektronicznie.
Czy muszę złożyć deklarację podatkową, jeżeli zarabiałem malutko? Deklarację roczną złożyć powinny wszystkie osoby, jakie w konkretnym roku pozyskiwały jakieś przychody.


Jeżeli podatnik nie uzyskał ani złotówki przychodu – deklaracji nie składa. Nie składa jej także, jeżeli w latach wcześniejszych przychód pozyskiwał, natomiast w roku 2017 taki dochód nie wystąpił. Jeżeli podatnik w konkretnym roku uzyskał utratę, to powinien złożyć zeznanie skarbowe. Obowiązkiem podatnika jest wykazanie przychodów z konkretnego roku, a uprawnieniem – wykazanie kosztów uzyskania czy straty z lat minionych.

Opisywana w tym miejscu tematyka jest według Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź dalej (https://www.programylojalnosciowe.pl/oferta/e-learningi-programy-szkoleniowe/), który publikuje zbliżone zagadnienia.

Deklaracja ze stratą może okazać się pomocna w następnych latach – utrata może być potrącana od przychodu w kolejnych latach podatkowych. Jeżeli znajdź informacje chcesz przeczytać więcej odwiedź .


Kolejne tematy

Laserowa korekcja astygmatyzmu - czyli, najlepszy zabieg robiony laserem na oczy

jedzenie
Twórca artykułu: Domzdrowia.pl
Zaczerpnięte z: www.domzdrowia.pl
Rozmyślasz nad wyzbyciem się swojej wady spojrzenia? Zastanów się nad zabiegu robionym laserem, który gwarantuje pozbycia się wady! Jesteś zaciekawiony jak to wygląda? Kto się do tej rzeczy kwalifikuje, jak dużo to może kosztować, czy też chociażby jakie są przeciwwskazania do zabiegu? Jeżeli tak to idealnie trafiłeś! W naszym dzisiejszym tekściku odpowiemy na nurtujące Cię pytanka!


Przeciwko pozorom zabieg laserowy na oczy nie bywa trudny, ani też niebezpieczny.


Obliczanie podatku
Twórca artykułu: Images Money
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli podatnik uzyskał przychody równe wydatkom, powinien on dostarczyć deklarację roczną. Nie ma znaczenia kwota dochodu, lecz sam fakt ich pozyskiwania. Jeśli podatnik zarobił mniej aniżeli wynosi wartość tak zwanej sumy wolnej od podatku – czyli mniej niż 3091 – powinien złożyć deklarację. W takowym przypadku podatek wyniesie zero złotych. Jeśli podatnik uzyskiwał jedynie kwoty zwolnione z opodatkowania – oświadczeń nie składa. Jeżeli natomiast uzyskiwał on dochody opodatkowane i zwolnione z opodatkowania bądź nie podlegające w ogóle podatkowi – w zeznaniu rocznym oświadcza on tylko dochody opodatkowane, niezwolnione; dochodów zwolnionych oraz nieopodatkowanych w deklarację takową nie wpisuje.


Jeśli podatnik pozyskuje intraty z zagranicy zaś w Polsce nie pozyskuje innych przychodów, to deklarację wypełni tylko, jeżeli umowa międzynarodowa nakazuje mu zastosować do jego przychodów metodę proporcjonalnego odliczenia.
Jeśli podatnik nie pozyskiwał dochodów na obszarze kraju natomiast umowa międzypaństwowa wskazywała na metodę zwolnienia z progresją – podatnik oświadczeń nie składa (cała kwota będzie bowiem zwolniona z opodatkowania). Jeżeli jednak podatnik prócz dochodów zagranicznych osiąga również w kraju dochody podlegające opodatkowaniu, to rozliczenie PIT 2017 trzeba złożyć. Więcej informacji znajdziesz na stronie .
2020-02-29 15:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.