Korony, implanty, protezy – jak najlepiej uzupełnić deficyty w uzębieniu?

Brak zębów to problem nie wyłącznie estetyczny. Jak udowodnili brytyjscy badacze, osoby z niekompletnym uzębieniem są mniej pewne siebie, unikają towarzystwa oraz miewają problemy z układem pokarmowym.
para
Twórca artykułu: Yugank Singhal
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Tymczasem utrata już jednego zęba spowodować może przesunięcie jak też uszkodzenie innych. Warto systematycznie uzupełniać deficyty w uzębieniu. Jakie wybrać rozwiązanie? Najbardziej wygodne wydają się implanty zębów.

Żeby znaleźć zbliżone informacje na opisywane zagadnienie spójrz na link (https://baborinstytutwroclaw.pl/zabiegi-liftingujace/), a przeczytasz tam niesamowicie fascynujące dane, które zapadną Ci w pamięć.

Nowoczesny implant to sztuczny korzeń. Jest wykonany z tytanu, czyli metalu bardzo dobrze tolerowanego przez układ człowieka, dzięki czemu szybko integruje się z kością a w ciągu paru miesięcy zrasta się z kością na dobre.


protezy
Twórca artykułu: mavia-nails.blogspot.com
Zaczerpnięte z: mavia-nails.blogspot.com


implanty zębów
Twórca artykułu: Richard
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Korony natomiast to bardzo prosta metoda na uzupełnienie deficytów i uszkodzeń zębów. Koronki możemy umocowywać na resztkach zęba (jeżeli jest on zdrowy). Poddaje się go najpierw szlifowaniu, a następnie nakleja na niego estetyczną koronkę, której odcień dobrany będzie do innych ząbków. Z pomocą korony można też zabezpieczyć ząb po kanałowym leczeniu czy ochronić go przed złamaniem. Koronki można umieszczać implanty zębów implanty zębów Titanium Dental czy specjalnych protetycznych mostach (w celu uzupełnienia większej liczby brakujących ząbków). Mostek po obu stronach osadza się na zdrowych zębach czy też implantach, zaś szczelinę po usuniętych zębach wypełniają tzw. przęsła, które składają się ze sztucznych zębów.
Standardowe, wyjmowane protezy zupełne to na pewno niezłe wyjście pod względem ceny. Niestety, komfort ich użytkowania jest nieduży, a przyzwyczajenie się do nich wymaga jakiegoś czasu.
2021-12-11 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.