Kontuzje przy uprawianiu sportów, główne przyczyny powstawania i leczenie zerwania więzadeł.

Uprawianie jakiś sportów zawsze łączy się z ryzykiem wystąpienia kontuzji, są jednak sporty, przy jakich pewne urazy pojawiają się szczególnie często. Na przykład w narciarstwie i piłce nożnej częstym kontuzjom ulegają stawy kolanowe i kostki, to właśnie tam występuje najwięcej skręceń, zwichnięć czy zerwań wiązadeł. W szczególności te ostatnie urazy są bardzo niemiłe, bo wymagają specjalnych operacji i eliminują taką osobę na długie tygodnie z większej aktywności.


piłka nożna
Twórca artykułu: Artur Potosi
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kontuzje te szczególnie często przytrafiają osobom, które cały rok siedzą przy biurku i nie zajmują się żadnym sportem, po czym raz na rok jadą zupełnie nieprzygotowani na narty lub zaczynają biegać za piłką. Jeśli mięśnie w nogach nie są zbyt mocne, to nie ustabilizują odpowiednio kolana i przy większych przeciążeniach może dojść do urazu. Charakterystycznymi jego objawami są widoczne uciekanie kolana i przenikliwy, uniemożliwiający chodzenie ból.

Podobnie emocjonujące artykuły znajdziesz w pokrewnym serwisie. Jeżeli masz ochotę je zgłębić - zobacz pod linkiem (https://www.restylane.com/pl/starzenie-sie-skory-twarzy), który jest tu!

W takim przypadku urazem musi się zająć ortopeda Kraków, bo samodzielnie niestety raczej się nie uda tego zaleczyć (źródło artykułu).

Zerwanie więzadeł jest poważnym urazem, który przeważnie trzeba leczyć za pomocą operacji. Na szczęście obecnie techniki odtwarzania są na tyle dobre, że rekonstrukcja więzadeł krzyżowych najczęściej się udaje i pacjent wraca do pełnej formy. Oczywiście wymaga to odpowiedniej dbałości o staw kolanowy, unikanie przeciążeń i co najważniejsze odpowiednią rehabilitację.

Czy ta aktualna wiadomość (http://beskidmed.pl/uslugi/24) podoba Ci się tak wyjątkowo, że chcesz przeczytać kolejne? To świetnie! W takim razie zapraszamy na świeżą witrynę.

Jest ona koniecznym elementem całego procesu leczenia i odpowiednio, a przede wszystkim systematycznie robiona będzie dawać faktycznie dobre rezultaty.


rehabilitacja po kontuzji
Twórca artykułu: Jon Candy
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Rekonstrukcja więzadła krzyżowego jest przeważnie wykonywana w zabiegu artroskopowym, w czasie którego chirurg początkowo usuwa naderwane elementy, a później robi rekonstrukcję z pobranych od pacjenta tkanek (zobacz tą stronę). Sam zabieg trwa około półtorej godziny, a wizyta w klinice od dwóch do czterech dni. Później przez kilka miesięcy należy oszczędzań kolano i nosić stabilizator, a całkowite dojście do formy może trwać nawet do roku czasu, dużo wygodniej jest przy uprawianiu sportów zadbać o odpowiednio silne mięśnie.
2019-11-06 07:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.