Kiedy w naszej ojczyźnie nadal jest chłodno, trzeba uciec na Morze Śródziemne — na Cypr

Każdy rodak marzy już o tym, by nareszcie zaczęło być ciepło. Kupmy zatem bilety lotnicze do Larnaki.


Może nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, ponieważ nie jest to cypryjska stolica.


pogoda
Twórca artykułu: Stefan Fussan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Czym się zajmuje ortodonta? Na co zwrócić uwagę, jak wybieramy się do takiego profesjonalisty?

sklep z kosmetykami
Twórca artykułu: halfrain
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dzisiejsza ortodoncja to nie tylko prostowanie zębów, ale także leczenie narządu żucia. Takie leczenie to dotyczy dzieci,jak również dorosłych. Leczenie takiego typu pozwala poprawę estetyki uśmiechu, wyleczenie wad zgryzu, jak i likwidację pojedynczych nieprawidłowości jakie są w uzębieniu.


Jednak mamy tam połączenia lotnicze z naszego kraju i już po krótkim czasie możemy cieszyć się słońcem i ładną pogodą. W samym mieście znajduje się piękna promenada wzdłuż plaży oraz kilka architektonicznych perełek.

Ten tekst ma fascynujące dane na omawiany temat, ale jeśli chcesz poznać podobne aktualności, to dokładnie przeanalizuj solidne informacje (https://comfortapartments.eu/apartamenty-sopot/).

Można przykładowo zobaczyć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeżeli chcemy na Cyprze być więcej niż kilka dni, to warto abyśmy wypożyczyli Auto i zobaczyli więcej. Larnaka jest idealnym punktem wypadowym. Niedaleko od niej do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale również do miast, które są usytuowane na południowym-zachodzie wyspy. I tak przykładowo mamy możliwość, by zobaczyć symboliczne miejsce narodzin pięknej Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tu cudownie. Można podziwiać widoki i skały. Dalej na zachód jest Pafos. Tam warto zwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny willi oraz piękne mozaiki, oraz Grobowce Królewskie. Warto wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może warto udać się do środka wyspy. Górski Cypr wydaje się być całkowicie inny niż nadbrzeżne miasta. Tu życie biegnie powoli w malutkich wioskach.


W kawiarenkach wypijemy świetną kawę i zjemy także smakowite specjały. Mieszkańcy prawdopodobnie będą się nam przypatrywać z zainteresowaniem, ponieważ nie przyjeżdża tam zbyt duża liczba turystów.
2022-01-14 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.