Kiedy dobrze zdać się na profesjonalistę? Wizyta u psychologa – przełam wstyd oraz przyjmij pomoc

Kłopoty z pracą, melancholia, obniżenie nastroju, wielki stres – to najczęstsze powody, dla których rozważamy czy dobrze pójść do psychologa. Wielu ludzi obawia się niniejszej wizyty, na przykład z powodu wstydu, a niektórzy wręcz sądzą, że mogą poradzić sobie bez kompetentnej pomocy.Trafia się, że niektórzy ludzie nie dostrzegają różnicy między psychologiem a psychiatrą i w efekcie przekładają wizytę u specjalisty mimo wzmagających się problemów.

Psycholog a psychiatra W=200[Jaka jest różnica? Psychologia odnosi się do takich tematów jak wrażenia, myśli i uczucia człowieka, z kolei psychiatria to nauka mająca za cel rozszyfrować i wyleczyć zaburzenia psychiczne, do jakich zaliczają się m.in. nerwice, psychozy czy uzależnienia. Jeżeli natomiast chodzi o specjalistów w każdej z tych dziedzin, to psycholog ma ukończone studia psychologiczne uprawniające go do udzielania wskazówek psychologicznych, natomiast psychiatra sprawdź tutaj praxis poznań karolina wróblewska psychiatra jest lekarzem medycyny a co za tym idzie – może leczyć zaburzenia swoich pacjentów farmakologicznie.

Kiedy iść do psychologa? Wsparcia u psychologa dobrze szukać zawsze wówczas, gdy borykamy się z trudnościami utrudniającymi powszednie funkcjonowanie. Ich powody mogą być przeróżne, lecz niezmiernie często są to nerwy powiązane z pracą, jak również problemy w utrzymaniu bliskich relacji z członkami rodziny.


Kolejne tematy

Jak styl życia wpływa na naszą psychikę oraz osobowość i czy jest idealna metoda na pozbycie się stresu

Wizyta u psychologa
Zaczerpnięte z: flickr.com
Życie w obecnych czasach bywa trudne i łatwe jednocześnie. Z jednej strony pojawiło się na rynku artykułów towarów, bez których już nie imaginujemy sobie zwyczajnego życia, np. komórka. A z drugiej, globalizacja pociąga za sobą efekty, o których pragnęlibyśmy czasem nawet nie wspominać. Otóż stres, nieustannie towarzyszący pracownikom wielkich korporacji, potrafi zrujnować karierę niejednego dyrektora. Stąd duży nacisk na promowanie zdrowego trybu życia, do którego włącza się w niektórych przypadkach również wizytę u psychologa.

katowice
Twórca artykułu: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Również osoby, które nie radzą sobie z emocjami, są osamotnione i poszukują sensu życia, mają zaniżone poczucie swojej wartości bądź znalazły się w trudnej sytuacji życiowej (rozwód lub śmierć bliskiego) na pewno skorzystają na przełamaniu lęku przed psychologiem. To rzecz jasna tylko przykładowe trudności, z jakimi dobrze pójść na wizytę do profesjonalisty, lecz nie jedyne powody, dla których trzeba to zrobić. Pomoc psychologiczna Katowice będzie pomocna także w przypadku tych ludzi, którzy chcieliby się rozwijać i lepiej poznać siebie.Zanim podejmiesz decyzję o pójściu do psychologa, poświęć nieco czasu na znalezienie odpowiedniego specjalisty, jaki wzbudzi Twoją ufność. Możesz zapytać wśród znajomych o kogoś wartego polecenia bądź też sprawdzić opinie na forach internetowych.
2023-01-05 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.