Jeśli masz problemy z kolanami lub nie wiesz, czy terapia czynnikami wzrostu jest dla Ciebie optymalna, zdobądź wiedzę na temat

Jedną z metod leczenia, stosowaną przez specjalistów jest terapia czynnikami wzrostu. Celem takiego zabiegu jest stymulacja uszkodzonych tkanek do skutecznej regeneracji. Z organizmu pacjenta pobiera się ok. 40 ml krwi, aby pozyskać z niej osocze bogatopłytkowe – PRP (Platelt Rich Plasma). Tak przygotowaną substancję ,przy pomocy strzykawki, wprowadza się następnie do ciała pacjenta, w w okolicy uszkodzonego obszaru.
kolano
Twórca artykułu: Eric Schmuttenmaer
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bogate w czynnik wzrostu płytki krwi stymulują szybsze regenerację tkanek, podobnie miękkich, jak i kostnych. Terapia czynnikami wzrostu ma więc szerokie zastosowanie i jest bezpieczna, ponieważ odbywa się dzięki wykorzystaniu krwi pacjenta. Osocze można tutaj znaleźć pozyskane od dawcy wykorzystuje się bowiem tylko w wyjątkowych przypadkach.

Kolejne tematy

Praca psychologa w Katowicach jak odnaleźć

psycholog
Zaczerpnięte z: flickr.com
Zdrowie psychiczne jest niesamowicie ważne. Musimy pamiętać o tym, że powinniśmy o nie zadbać identycznie jak o zdrowie fizyczne. Wiadomo, że nie dla wszystkich jest to tak jasne. Ale plusem jest to, że nie jest już wstydem wybranie się do psychologa, bo jeszcze kilkanaście lat temu, co takiego miało miejsce, że wizyta u psychologa nie była dobrze odbierana przez społeczeństwo. Obecnie wizyty u psychologa są tak naprawdę u wielu ludzi na porządku dziennym. Obecnie psycholog Katowice, jak również inne miejscowości posiadają gabinety psychologiczne.


W odniesieniu do cięższych schorzeń i urazów stawowych konieczna jest czasem operacja. Chirurdzy coraz powszechniej posługują w tym wypadku metodą artroskopową. Artroskopia kolana (patrz) jest mniej inwazyjna niż tradycyjna operacja. Skraca się wówczas pobyt chorego w ośrodku zdrowia i unika się obszernego nacięcia, które wiązałoby się w później z nieestetyczną blizną.

Kliknij ten link, a wtedy zdobądź więcej szczegółów (http://ursynow.centrumdemed.pl/) w kontekście analizowanej w tym serwisie zagadnień. Otrzymasz wtedy większą wiedzę.

Kolejną dobrą stroną takiego zabiegu jest skrócony czas rehabilitacji. Taki zabieg wykonuje się w znieczuleniu dolędźwiowym lub ogólnym. Taka operacja kolana polega bowiem na wykonaniu w nodze niedużych otworów, przez które
operacja
Twórca artykułu: Expert Infantry
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
wprowadza się do kolana specjalną kamerę i przy użyciu właściwych narzędzi przeprowadza się operację.


Artroskopia kolana wykorzystywana jest m.in. przy leczeniu uszkodzeń łękotki, kości i chrząstek oraz wiązadeł krzyżowych. Wykorzystuje się ją również w leczeniu schorzeń przewlekłych, ale nie tylko. Artroskop jest używany bowiem nie tylko w celach leczniczych, ale także w procesie formułowania właściwej diagnozy. Artroskopia nie za każdym razem znaczy zatem to samo, co operacja kolana . Tym bardziej, że używa się jej przy leczeniu także pozostałych stawów, np. łokciowych, biodrowych, skokowych, barkowych i innych. Warto skorzystać z informacji dostępnych na stronach internetowych prywatnych przychodni ortopedycznych lub skonsultować się z lekarzem, aby zdobyć na ten temat bardziej obszerną wiedzę.
2020-08-29 11:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.