Jakimi sposobami bezpiecznie i stosunkowo tanio poprawić osiągi swojego pojazdu - zalety chip tuningu

Spora ilość właścicieli samochodów marzy o tym, aby ich pojazdy jeździły jak bolidy rodem z torów wyścigowych. Jeżeli nawet autem jest rodzinne, wygodne kombi czy pojemny van, to chciałoby się jednak mieć dwieście koni pod maską i wyprzedzać każdego kierowcę na światłach.


samochody po tuningu
Twórca artykułu: Axion23
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Lecz większość oferowanych samochodów może tylko pomarzyć o czymś takim - po prostu są one zwyczajnymi pojazdami, które mają w pierwszej kolejności służyć jako normalny środek transportu, zupełnie pomijając przyjemność płynącą z odpowiednich osiągów. Jeśli ktoś chce mieć szybsze, zrywne auto, to ma dwa wyjścia. Albo zakupi mocniejszą wersję, co przeważnie jednak będzie się wiązać z wyższą ceną za taki pojazd. Drugie wyjście przeznaczone jest raczej dla pasjonatów i miłośników motoryzacji, a jest nim podkręcenie mocy posiadanego obecnie auta przez zastosowanie odpowiednich modyfikacji. Zależnie od rodzaju realizowanych prac
tuning
Twórca artykułu: YuJeen
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
poprawić można parametry auta niekiedy o kilkadziesiąt procent, oczywiście należy zrobić to umiejętnie i rozważnie, tak żeby nie nic przy okazji nie zepsuć. Najpowszechniejszą zmianą, pozwalającą na uzyskanie przynajmniej paru koni mechanicznych więcej, będzie chip tuning. W największym skrócie polega on na takiej modyfikacji charakterystyki komputera sterującego napędem, żeby powiększyć osiągi, a jednocześnie ograniczyć spalanie paliwa i poprawić dynamikę pojazdu.

Typowe silniki instalowane seryjnie w samochodach przeważnie będą miały dużo możliwości na to, żeby poprawić ich wydajność. Firmy specjalnie nie podkręcają tych parametrów, aby silniki mogły być odpowiednio bezawaryjne i żywotne. Lecz sprawne dołożenie zaprogramowanego w odpowiedni sposób chipa może sprawić, że silnik sporo zyska na osiągach, a jednocześnie stanie się dużo bardziej oszczędny. Rzecz jasna trzeba pamiętać o tym, że taka przeróbka może nieść za sobą ryzyko uszkodzeń silnika, dlatego też zabierając się za tego typu prace należy swój samochód oddać tylko w sprawdzone, pewne ręce doświadczonych mechaników.
2019-10-03 08:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.