Jakiego rodzaju są najważniejsze różnice w prowadzeniu firmy w Niemczech?

Dla mnóstwa polskich spółek, które działają na krajowym rynku, normalnym kierunkiem rozwoju jest otworzenie swojej filii za zachodnią granicą. Krok taki mogliby również zainicjować właściciele jednoosobowej firmy.


Płyty gambit


Osoby, które zdecydują się na własną działalność w Niemczech nie będą naturalnie zmuszone do płacenia opłat do ZUS, jednak muszą liczyć się z dużymi składkami zdrowotnymi.

Jeżeli masz chęć poznać więcej detali na prezentowany w tym miejscu temat, to użyj informacji (http://www.workservice.pl/praca/produkcja/legnica/) zaprezentowanych w tym wpisie.

Dotyczy to naturalnie wszystkich biznesmenów, gdyż krajowi przedsiębiorcy są obarczeni tego typu samymi obowiązkami co Niemcy. Żeby otworzyć spółkę typu GbR albo tzw. Gewerbe, czyli jednoosobową działalność, nie ma konieczności posiadania meldunku w Niemczech. Konieczne jest to, aby działalność miała swą centralę w tym kraju, jednak można by spełnić taki warunek przez wynajęcie wirtualnego biura. Co interesujące, otwarcie firmy typu Gewerbe mogłoby potrwać jedynie kilka godzin. Poza tym w Niemczech odprowadzanie składek na ubezpieczenie socjalne nie jest wymagane, jednak obligatoryjna składka zdrowotna jest kilka razy większa niż w naszym kraju. Jest ona jednak zależna od wielkości dochodu.


Kolejne tematy

Obieg faktur w zakładzie pracy i jego charakterystyka

faktury papierowe
Twórca artykułu: Savoir-faire Linux
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Faktury należą do aspektów nierozerwalnie złączonych z działaniem firmy. Właściwie nie można zwizualizować sobie przedsiębiorstwa bez odpowiednich dokumentów. Choć aktualnie faktury w postaci papierowej stopniowo zastępowane są przez faktury komputerowe, cały czas jeszcze większą część stanowią faktury tradycyjne.


Z pewnością w większym stopniu korzystne finansowo dla przedsiębiorcy jest prowadzenie firmy w Niemczech, jednak warto tym samym się tam przeprowadzić. Osoby, które już to zrobiły twierdzą, że warunki do prowadzenia firmy są tam znacznie bardziej korzystne.


Poza tym biznesmen, który otworzył swoją działalność w Niemczech może skorzystać ze znacznie większej kwoty wolnej od podatku.

To zagadnienie jest dla Ciebie atrakcyjne? To przejrzyj również podobne wpisy, posiadające równie wciągające informacje na przedstawiany wątek.

W naszym kraju wynosi ona nieco ponad 3000 złotych, z kolei w Niemczech - przeszło 8000 euro. Można zatem mieć wrażenie, że podatków się w Niemczech nie płaci
2021-09-16 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.