Jakiego rodzaju czynności powinien wykonywać pracownik na etacie specjalista do spraw rekrutacji?

Jakikolwiek posiadacz działalności gospodarczej, który zatrudnia jakichś członków personelu pragnie, aby zatrudniani przez niego pracownicy posiadali odpowiednie umiejętności do wykonywania danej pracy.
specjalista ds. rekrutacji
Twórca artykułu: Brangwyn Jones
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Wspomniany dyrektor jest najczęściej niestety pochłonięty innymi istotnymi kwestiami niż rekrutacja nowych członków personelu.


Z tego też powodu często zatrudnia do takich zadań fachowca, który w ramach swych służbowych obowiązków będzie m.in. dawał anonse w gazetach oraz w internecie, będzie także prowadził rozmowy kwalifikacyjne czy też współpracował z Urzędami Pracy. Tego typu specjalista ds. rekrutacji będzie także kontaktować się z osobami, które odpowiedziały na zamieszczoną na firmowej wITrynie www ofertę zatrudnienia. W granicach swoich zadań, taki fachowiec mógłby też przygotowywać zadania kwalifikacyjne, jednak jest to w pewnym stopniu uwarunkowane od profilu działalności. Dla przykładu praca online może opierać się na pisaniu różnych artykułów lub tworzeniu prac graficznych.


Najczęściej jednak taki specjalista ds. rekrutacji musi mieć ukończone studia o profilu podobnym do profilu spółki, w której pracuje.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę? Będzie nam miło, jeśli w tym celu obejrzysz informacje z witryny (http://www.studioprinter.pl/oklejanie-samochodow-aut/), które dla Ciebie przygotowaliśmy w następnym linku.

Mógłby również mieć właściwe doświadczenie na podobnym stanowisku. W granicach swoich zadań, taki specjalista powinien również (w wypadku potrzeby) sporządzać listy kandydatów, opracowywać ich skrócone charakterystyki, przeprowadzać z nimi rozmowy osobiste czy też telefoniczne.
Jest to bardzo ważna praca, ponieważ wymaga pewnej intuicji. W razie pomyłki oraz dobrania niewłaściwego kandydata, mogłoby to powodować duże straty dla konkretnej firmy.
2020-06-02 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.