Jakiego rodzaju akta są niezbędne przy otwieraniu własnej fundacji oraz kto może to zrobić?

Obecnie każdy z nas ma okazję niesienia pomocy innym osobom w niezwykle komfortowy sposób. Można to zrobić osobiście lub korzystając z pośrednictwa tak zwanej instytucji pożytku publicznego.


fundacja
Twórca artykułu: Presidencia de la República Mexicana
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Jak sobie radzić, gdy mamy problemy z zasypianiem?

kosmetyki
Twórca artykułu: Ayu Laurence
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
kłopoty ze snem posiada dziś bardzo wiele osób. Budzenie się w nocy czy trudności z zasypianiem są to kłopoty, jakie tyczą się połowy mieszkańców naszego kraju.


W czasie dużego napięcia i zdenerwowania moglibyśmy zastosować leki, jakie zawierają ekstrakt z waleriany, chmielu oraz goryczki.


W tym wypadku jest możliwość oddania danej instytucji jednego procenta swego podatku.


Wymienioną organizacją mogłaby zostać przykładowo fundacja, jaka na co dzień zajmuje się organizowaniem pomocy dla swych podopiecznych. W zależności od formy działalności mogą to być na przykład chore dzieci, osoby w starszym wieku lub jakieś zwierzęta. Aby otworzyć fundację, konieczny jest tzw. majątek założycielski, jaki musi być przeznaczony na określony użyteczny społecznie cel. To, jakiego rodzaju on jest oraz jak znaczny jest majątek (z nami inwentaryzacje majątku staną się szybkie) fundacji, to najważniejsze czynniki które towarzyszą stworzeniu fundacji.

Ten materiał przedstawia naprawdę ważne kwestie, ale zobacz poza tym tamto opracowanie - na pewno stwierdzisz, że są warte zapamiętania.

Tak zwaną osobowość prawną otrzymuje ona po utworzeniu statutu oraz zarejestrowaniu tej fundacji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Osoba, która powołuje fundację określana jest fundatorem.


guru inwestycji


Należałoby powiedzieć, że taką osobą mógłby być także cudzoziemiec. Wymieniony kapitał, który przekazany jest na dokonanie założonych w statucie celów, może pochodzić od darczyńców, lecz może być to także majątek ruchomy lub nieruchomy. Przy zakładaniu fundacji a przed dokonaniem wpisu do KRS, należy również podpisać akt notarialny. obowiązek ten leży po stronie fundatora (albo fundatorów, jeśli jest ich więcej niż jeden).


Wniosek rejestracyjny do KRS jest złożony ze statutu fundacji, formularzy urzędowych oraz dodatkowych załączników. Przy składaniu wniosku rejestracyjnego, konieczne jest dokonanie określonej opłaty.
2022-06-06 10:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.