Jakie istnieją urazy stawów kolanowych oraz jak da się je diagnozować i leczyć.

Każda osoba uprawiająca sport wcześniej czy później ma jakiś uraz. Jeśli jest to tylko lekkie naciągnięcie mięśnia, to z czasem samo przestaje boleć, lub potrzebuje paru małych pomocy, na przykład chłodne lub ciepłe okłady oraz rozmasowanie konkretnego punktu.
Jednak są również takie urazy, które wymagają poważniejszych ingerencji, a najpierw powinny być one dobrze sprawdzone pod wszystkimi względami, jako przykład można podać w przypadku uraz kolana, któremu trzeba wykonać usg narządu ruchu w ARTEMED. Dopiero po takim badaniu da się przedsięwziąć kolejne kroki dostosowane do rodzaju urazu.


Kolejne tematy

Usg kolana we Wrocłaiu okazuje się być wykonywane niesamowicie prędko

kolana, nogi
Twórca artykułu: DesultoryMe
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kolana są wystawione na spore przeciążenie

Musimy sobie wydawać sprawę z tego, że kolana będą niesamowicie mocno eksploatowane, bo cały czas dźwigają nasz ciężar, a do tego jeszcze muszą nosić to wszystko, czym my jesteśmy obładowani.


kolano
Twórca artykułu: 2014uknz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że kolano to najczęściej narażony na kontuzję punkt organizmu. Spowodowane jest to tym, że kolano wykonuje bardzo dużo pracy, jest notorycznie eksploatowany, pracuje zasadniczo non stop. Jest to również jeden z największych stawów człowieka, dzięki któremu można wykonywać ciąg ruchów ciała - polub ten adres artemed.pl. Istnieje całkiem sporo urazów, które będą dotyczyć jeden z fragmentów kolana.

Jak powinno przebiegać leczenie danego fragmentu stawu kolanowego zależy od części urazu. Do najpowszechniejszych kontuzji kolana wliczyć powinno się w szczególności zwichnięcia, czyli naciągnięcie więzadła, przerwanie całościowe lub fragmentaryczne mięśnia, zapalenie, które spowodowane jest zbyt intensywny wysiłek. W kolanie da się uszkodzić łąkotki, poważnie uszkodzić kość oraz zrobić uraz chrząstki, czy zaognienie torebki stawowej.


rentgen
Twórca artykułu: Peter Stevens
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zasadniczą sprawą jest postawienie rozpoznania.

Jeśli uważasz, że opisywany tu wpis jest interesujący oraz szukasz czegoś podobnego, to kliknij ponadto ten odnośnik, a odnajdziesz więcej informacji psychoterapeuta we wrocławiu.

bez tego nie można podjąć następnych działań. Niewielkie kontuzje zwykle starczy przechodzić, albo wymagają one wypoczynku. Doktor diagnozujący w przypadku ich rozpoznania zaleca odpoczynek, przykładanie okładów, przykładowo kompresy oraz leżenie z podniesionymi nogami. Kiedy kolano sprawia ból lekarzprzepisze także leki przeciwzapalne (interesujący wpis na ARTEMED). Niekiedy niezbędne jest, żeby zatrzymać nogę w jednej pozycji, poprzez gips. Każdy uraz w stawie kolanowym może znaczyć jakąś awarię, w szczególności ten, który pojawia się po ćwiczeniach, Nie wo;no się go bagatelizować, gdyż im szybciej wykryty poważny uraz tym lepiej i szybciej się go likwiduje.
2022-09-14 08:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.