Jak uniknąć chorowania na grypę?

Termometr
Twórca artykułu: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
W okresie jesienno-zimowym każdego roku, mamy do czynienia ze wzrostem liczby zapadania na grypę.
Z zakatarzonymi ludźmi mamy kontakt wszędzie - w urzędach, supermarketach, szkołach czy środkach komunikacji miejskiej. Uchronić się przed chorobą nie jest łatwo, a wyjść do urzędu przecież musimy.

Kolejne tematy

Jak sobie dać radę z nałogiem nikotynowym? Czy można rzucić palenie? Jakie są na to szanse?

desmoxan
Twórca artykułu: Shutterstock
Zaczerpnięte z: Shutterstock
Jest coraz większa świadomość tego, jak papierosy są niezdrowe, niekorzystnie oddziałujące na każdy z aspektów życia. Niestety, mimo tego, wiele osób nie rezygnuje z takiego nałogu.


Jak nie powiększyć tych nieprzychylnych już danych statystycznych i nie dać się grypie?

Domowych sposobów radzenia sobie z pierwszymi symptomami infekcji czy zapobiegania zarażeniu jest kilka. Ubieramy się ciepło, zażywamy mnóstwo witamin i suplementy diety, redukujemy kontakty socjalne, długo śpimy i uprawiamy sporty a mimo wszystko, grypa może i nas dopaść. W dzisiejszych czasach powszechnie stosuje się szczepienia ochronne – są one kluczowe znaczenie w profilaktyce i ograniczaniu rozwijania się grypy.

Nieprzyjaciel atakuje z powietrza

Wirus grypy szerzy się drogą kropelkową, w czasie kichania czy kaszlu. Musimy zatem zawsze osłaniać usta w trakcie kichania czy kaszlu i przypominać, aby inne osoby robiły to samo. Symptomy grypy

Początki choroby są intensywne, w pierwszej kolejności dosięga nas bardzo wysoka temperatura która może wynieść 39-40 Stopni Celsjusza, dołączyć do niej może węzłów chłonnych, bóle mięśni. Chory odczuwa także ból gardła, katar, męczy go kaszel, a węzły chłonne stają się obrzęknięte i bolesne. Objawom tym towarzyszy bardzo złe samopoczucie, brak apetytu, brak energii i uczucie senności. Objawy wyczerpania może przeciągnąć się i występować długo po ustaniu oznak choroby.

Uwaga na konsekwencje

Konsekwencje po grypie są dużym zagrożeniem, mogą wystąpić zwłaszcza wtedy, kiedy zlekceważymy grypę i nie wyleczymy się do końca. Do powikłań zaliczamy: zapalenie mięśnia sercowego i opon mózgowych, zapalenie płuc i oskrzeli, silną niewydolność oddechową czy astmę płucną.

Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, z tego powodu nie lekceważmy pierwszych symptomów grypy i przeziębienia. Nasze zdrowie jest ważniejsze od pracy czy nauki, dlatego jeżeli pojawiają się symptomy niepokojące takie jak ból gardła, temperatura czy bóle stawów, zwróćmy się do lekarza i dajmy sobie czas na pełną rekonwalescencję.
Zaczerpnięte z: nowafarmacja.com.pl
Twórca artykułu: S.D.
2023-02-02 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.