Jak skutecznie leczyć wady oraz choroby naszego wzroku? Nowoczesne zabiegi, które proponują nam specjaliści od okulistyki

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem bądź telewizorem, bardzo łatwo o wady wzroku. Czasami jednak nie są one spowodowane stylem życia, a jedynie genetycznymi uwarunkowaniami. W każdej sytuacji niezbędne jest jednak skuteczne leczenie, które pozwoli nam zminimalizować dyskomfort, który wynika z gorszego widzenia.

gabinet okulistyczny, okulista
Twórca artykułu: MilitaryHealth
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Najpopularniejszym sposobem na poprawienie komfortu widzenia jest noszenie okularów. Mnóstwo osób je nosi, czasami zamiennie z soczewkami kontaktowymi, co znacznie ułatwia poprawia komfort widzenia jak również pracy. W wielu sytuacjach okulary jednak nie są wystarczające, dotyczy to na przykład bardzo zaawansowanych wad wzroku. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się zabiegi laserowej korekcji wzroku. Tego typu zabieg nie trwa długo a także jest bezbolesny, dzięki niemu można także zapomnieć o dyskomforcie związanym przykładowo z krótkowzrocznością. Koszt laserowej korekcji wzroku różni się zależnie od tego jaki gabinet wybierzemy i czy planujemy wykonać zabieg na tylko jedno oko czy może dwa. Nie jest to tani zabieg, jednak komfort widzenia po jego zrobieniu jest nie do porównania, warto więc rozważyć zrobienie tego zabiegu- sprawdź: ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?.

Kolejne tematy

Laserowa korekcja wad wzroku jakie są jejcena, Co to jest femtolasik?

badanie wzroku
Twórca artykułu: iStock
Zaczerpnięte z: iStock
Laserowa korekta wzroku to najbardziej zaawansowana technologicznie metoda korekty wzroku na całym świecie. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, oraz zestawienia tych wad modyfikuje promień lasera. Reguła jego aktywności opiera się na wyeksploatowaniu zjawiska fotoablacji, polegającego na usuwaniu stopniowych warstw rogówki.


Przed każdą operacją konieczna jest konsultacja z okulistą, który określi czy nasz narząd wzroku nadaje się do poddania operacji. Oprócz zabiegów laserowych wykonuje się także inne zabiegi, na dolegliwości, które spotykają wiele osób. Jedną z nich jest stożek rogówki, który może przyczyniać się do astygmatyzmu u pacjentów.dentysta (czytaj resztę pod adresem)Kiedy cierpimy na stożek rogówki leczenie może odbywać się na wiele sposobów. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są odpowiednio wykonane soczewki kontaktowe, jednakże często mogą okazać się niewystarczające. Niezwykle skuteczną metodą leczenia jest na przykład wszczepianie intacsów.

zabieg okulistyczny
Twórca artykułu: US Army Africa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Po wykonaniu zabiegu możemy odczuć znaczną poprawę w komforcie widzenia, jednak po kilku latach może się okazać, iż konieczna jest wymiana pierścieni. Wartym zainteresowania zabiegiem jest również naświetlanie promieniowaniem UV, które przynosi bardzo zadowalające efekty u wielu leczonych pacjentów.

Oczy to niezwykle delikatny narząd, dlatego niezbędne są skrupulatne badania, zanim podjęta zostanie decyzja o wykonaniu zabiegu okulistycznego. Gdy zabieg zostanie wykonany prawidłowo z pewnością będziemy mogli cieszyć się lepszym wzrokiem.
2022-08-21 08:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.