Jak rozpoznać zgagę i jak ją leczyć?

Zgaga jest indywidualnym odczuciem pieczenia w przełyku. Może występować w przebiegu paru chorób i także na skutek stosowania pewnych używek czy spożywania pokarmów. Nierzadko wiąże się z prowadzeniem niezdrowego trybu funkcjonowania, nie wykazując podłoża chorobowego. Warto wiedzieć, w jakim czasie może sugerować chorobę, a kiedy starczy zadbać o zdrowy styl życia i żywienia.


ranigast
Twórca artykułu: kev-shine
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przyczyną zgagi jest wracanie się kwasowego soku żołądkowego (czyli zarzucanie albo refluks) z żołądka do przełyku na przekór perystaltyce.

Interesuje Cię, czym są moje źródła (https://centrumsella.pl/okulista/)? Jeżeli tak, to wystarczy kliknąć w wskazany link i pod nim przeczytasz dużo ciekawych informacji z tej dziedziny.

Jako symptom w wielu przypadkach widnieje w dolegliwości refluksowej przełyku. W diagnostyce tematu zawsze trzeba mieć na uwadze tego typu choroby. Prócz chorób zgagę zdołają sprawiać w szczególności : alkohol, kawa, herbatka, cola i innego typu zawierające kofeinę trunki gazowane, czekolada , owoce cytrusowe i soki , pomidory, silne przyprawy i tłuszczowe pożywienie , mięta, orzeszki ziemne, nieregularne jedzenie posiłków.


Przewodnimi zaleceniami jeśli chodzi o leczenie zgagi są: zażywanie dań nie później niż 2-3 godziny przed snem, uniesienie wezgłowia swojego łóżka, porzucenie palenia papierosów. Wielce ważna jest również stosowna dieta (ograniczenie konsumowania tłuszczu, alkoholu tudzież kawy), i dodatkowo obniżenie masy ciała u otyłych. Trzeba również stronić od leków wpływających negatywnie na napięcie spodniego zwieracza przełyku.

Słuszne leki powodują najszybsze minięcie
tabletki
Twórca artykułu: Chris Potter
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
chorób i zapalenia przełyku u największej liczebności chorych. O ile staramy się osiągnąć szybki i trwały skutek w sytuacji bólu należy przyjąć przepisane przez lekarza(polecamy dermatolog ostrołęka) gastroenterologa preparaty farmakologiczne. Doskonałym przykładem jest Ranigast, którego kilka wariantów dostaniemy spokojnie w aptece.

Ranigast Fast zawiera bazę czynną - ranitydynę, jaka utrudnia wydzielanie w żołądku kwasu solnego a także pepsyny. Ilość 150 mg ranitydyny hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku przez plus minus 12 godzin. Analogicznie działa farmaceutyk Ranigast MAX - swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/uklad-pokarmowy-1/nadkwasnosc-i-zgaga/ranigast-max-1. Okres działania 1 pastylki wynosi mniej więcej 12 godzin.

Długotrwająca zgaga, zwłaszcza, jeżeli towarzyszą jej innego typu dolegliwości, powinna zawsze wzbudzić naszą uwagę i należy opowiedzieć o niej doktorowi. Jeżeli mamy świadomość błędów żywieniowych albo niezdrowego trybu funkcjonowania, możemy spróbować go odmienić.
2020-08-08 08:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.