Jak i czy skutecznie można ochronić się przed chorobami oczu? Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących zwyrodnienia AMD

Czy wiesz, czym jest AMD? Zazwyczaj nie mamy zbyt sporej wiedzy na temat schorzeń oczu, choć dotyczą one coraz większej liczby osób. Zazwyczaj zaczynamy interesować się opcjami leczenia dopiero wówczas, gdy już dopadnie nas choroba - jednakże warto zdać sobie sprawę z faktu, że czasem wtedy jest już za późno.


Narzędzie do badania wzroku
Twórca artykułu: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
O wiele lepiej jest zawczasu dbać o to, żeby do takich dolegliwości nie dopuścić - w takich sytuacjach bez wątpienia najważniejsza jest profilaktyka. Czy i jak zatem można uchronić się przed zwyrodnieniem plamki żółtej?
Nie ma potwierdzonych informacji na temat tego, czy profilaktyka z pewnością efektywnie pozwala na zapobieganie schorzeniom, które powoduje zwyrodnienie plamki żółtej, jednakże kategorycznie zawsze trzeba przynajmniej spróbować. Jeżeli odpowiednia dieta pozwoli przynajmniej odsunąć w czasie dolegliwości, wówczas bez wątpliwości warto podjąć taki wysiłek. Trzeba przy tym podkreślić, że leczenie AMD jest bardzo ciężkie (sprawdź-> jak leczyć AMD?), a na dodatek często jest także kosztowne.
Na początku dobrze określić, czy jesteś w grupie ryzyka. Zwyrodnienie plamki żółtej najczęściej dopada osoby po pięćdziesiątym roku życia, jednakże są jeszcze kolejne symptomy, które pozwolą stwierdzić, czy jesteś zagrożony zachorowaniem na tę chorobę. Warto również podkreślić, że kobiety chorują o wiele częściej niż mężczyźni. W dodatku swoje oczy powinni częściej badać ci, którzy stale palą papierosy. Oczywiście nie bez znaczenia są również obciążenia genetyczne - jeśli w Twojej rodzinie ktoś już cierpiał na zwyrodnienie plamki żółtej, wtedy zdecydowanie powinnaś zwrócić na tę sprawę szczególną uwagę - tu.szpital
Twórca artykułu: Interested Bystandr
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Gdy okaże się, że w Twoim przypadku ryzyko zachorowania na zwyrodnienie plamki żółtej jest trochę większe niż w przypadku innych osób, wtedy możesz wprowadzić zmiany do Twojej diety. Nawet jeśli nie będą w stanie uchronić Cię przed zwyrodnieniem plamki żółtej, i tak niewątpliwie przyczynią się do poprawy Twojego samopoczucia. Co zatem powinnaś włączyć do swojej codziennej diety, a jakich rzeczy lepiej unikać? Między innymi powinnaś postawić na zielone warzywa, które są wielkim źródłem luteiny, doskonale wpływającej na kondycję oczu. W Twojej codziennej diecie zdecydowanie powinny się znaleźć takie produkty jak botwinka, zielona papryka czy marchew. Nieźle sprawdzą się także ryby, bogate w kwasy przydatne dla naszego zdrowia.
2019-04-18 13:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.