Farmaceutyki, suplementy a także kosmetyki dostępne online

Kwasy omega-3 to związki kwalifikowane do tak zwanych NNKT, czyli niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jako że ludzki organizm nie umie ich zsyntetyzować, muszą być zapewniane z pożywieniem w codziennej diecie. Głównym źródłem kwasów omega-3 są tłuste ryby morskie tj. łosoś, makrela, śledź, ale ich spożycie w diecie zwyczajnego Polaka jest niestety zdecydowanie za niskie.


Kwasy omega-3 są konieczne do prawidłowego wzrostu i rozwoju naszych dzieci, albowiem wpływają na harmonijne funkcjonowanie mózgu jak też układu nerwowego, a również na ostrość widzenia. W badaniach wykazano, iż wzmacniają one zdolność koncentracji,
leki
Twórca artykułu: weisserstier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
poprawiają pamięć, zdolność pisania, mówienia, czytania, a więc wpływają na rozwój intelektualny dzieci. Dzięki kwasom omega-3 mały człowiek prędzej się rozwija tak fizycznie, jak i psychicznie.

Obecnie NNKT są one polecane już nie tylko przez pediatrów, ale też logopedów, pedagogów dziecięcych, dowiedziono bowiem, iż suplementacja NNKT w istotny sposób zmniejsza zbytnia wrażliwość, impulsywność, a wręcz agresję u dzieci. Wspomagająco wykorzystuje się Iq oil także w terapii dysleksji, ADHD, autyzmu, o czym można poczytać - . Warto tutaj również zaakcentować działanie kwasów omega 3 na odporność dzieci. Właśnie z tej przyczyny suplementacja zalecana jest w szczególności w okresie wczesnej wiosny oraz jesiennym.

Co się dzieje, jeżeli w układzie mamy za mało tychże kwasów? Jeżeli dostarczymy organizmowi wyłącznie minimalnych ilości omega-3, wówczas te enzymy będą jak gdyby anektowane poprzez kwasy omega-6. W diecie musi być więc zachowana stabilność miedzy kwasami omega-3 a omega-6. Znakomicie, żeby był to stosunek 1:1, jednak to mało możliwe, dlatego przyjmuje się, że doskonały byłby już stosunek 5:1.

Stworzyliśmy dla Ciebie ciekawy wpis (http://www.winnicadwiegranice.pl/odmiany). Po najechaniu na niego dowiesz się dużo szczegółów na interesujący Cię temat i będziesz miał możliwość poszerzyć swą wiedzę.

Niestety, w nowoczesnej diecie te proporcje wynoszą 20:1.


W internetowej aptece poczytamy również o Unigel Apotex - To wyrób medyczny przeznaczony do terapii szerokiego spektrum przewlekłych ran. Dzięki swej strukturze UniGel nie przedostaje się do organizmu z czego wypływa, że nie zostały wykazane żadne przeciwwskazania, zaś UniGel można stosować u: każdych kategorii wiekowych a także niemowląt, kobiet w ciąży i mam karmiących, chorych cierpiących na sporo schorzeń jak też przyjmujących wiele medykamentów.
2021-05-12 09:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.