Faktoring - jego niezbędni uczestnicy a także najważniejsze odmiany

Wielu spośród nas kiedy tylko słyszy na temat faktoringu posiada niewiarygodnie mylne skojarzenie typu: "Czy jest to to samo co faktura?". Wbrew pozorom myśli w ten sposób bardzo wielu spośród nas, przede wszystkim z powodu braku zainteresowania tego typu tematami.
Dlatego dzisiaj po opowiadamy odrobinę na ten konkretny temat - ogólną definicję bez żadnego problemu odnajdziemy w sieci, więc my skoncentrujemy się na tych bardziej "szczegółowych" rzeczach, bez których nasz temat w ogóle nie byłby tym, czym teraz jest.


urzędnik
Twórca artykułu: Da Sal
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Na początku należy wiedzieć, iż istnieją dokładnie trzy podmiotu faktoringu, pośród których to musimy wyróżnić: Pierwszą - Faktora (który zazwyczaj jest bankiem albo określoną instytucją pozabankową); 2. Faktoranta (czyli konkretnego przedsiębiorcę, który to właśnie korzysta z owej usługi faktoringowej); a także 3. Dłużnik faktoringowy (czyli w skróceniu kontrahent określonego faktoranta).
Co do samych rodzai faktoringu, to mamy możliwość go po rozdzielać ze względy na trzy dosyć specyficzne cechy: Pierwsza - Podział związany z ryzykiem niewypłacalności klienta (posiadamy tu a więc faktoring właściwy, niewłaściwy a także mieszany); Drugi - Taki ze względu na jedynie sam termin powiadomienia dłużnika na temat zawartej umowy faktoringowej (a więc faktoring nazywany otwartym, półotwarty i tajny); oraz nie słabiej istotny 3.

Ta solidna witryna (http://www.systempartnerski.pl/wydawcy.html), posiada podobne informacje na opisywany wątek, więc nie czekaj, a poznaj w szczegółach aktualności na to zagadnienie.

Czyli mający podział ze względu na tę dokładną chwilę otrzymania zapłaty za już sprzedaną wierzytelność (w tym konkretnym wypadku możemy wyróżnić tak nazywany faktoring dyskontowy, oraz faktoring zaliczkowy, oraz taki odrobinę mocniej specyficzny faktoring wymagalnościowy). Na koniec warto zauważyć, iż sam faktoring ma wiele plusów, ale również też minusów, dlatego nim podejmiemy jakieś działania dobrze jest nad nimi po rozmyślać!
2019-10-14 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.