Dlaczego franczyza może wpływać na obecny rynek farmaceutyczny w naszym kraju.

Nie ma w zasadzie dzielnicy, na jakiej by nie było co najmniej jednej apteki, a niekiedy jest ich znacznie więcej. Czy w takiej ilości są potrzebne, to odrębna sprawa, niemniej jeśli w takiej ilości działają, to z pewnością będzie się im to opłacało. I faktycznie, prowadzenie swojej apteki bez przerwy jest świetnym pomysłem na swój biznes, zwłaszcza jeśli wejdzie się do jakiejś sieci franczyzowej.


załóż własną aptekę!
Twórca artykułu: Grupa Nowa Farmacja
Zaczerpnięte z: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Jednak nie będzie to wcale biznes łatwy do zarządzania, zarówno od formalnej, jak i biznesowej strony, bo konkurencja na nim jest ogromna. Apteki powinny spełnić wiele formalności związanych z przepisami medycznymi, obrót lekarstwami i medykamentami potrzebuje bowiem pewnych pozwoleń, więc będzie tu miejsca na żadne błędy i niedociągnięcia. Natomiast jeśli będzie chodzić o konkurencję, to samotna, pojedyncza apteka ma znacznie mniejsze możliwości osiągnięcia sukcesu, niż apteka która działa w jakiejś zorganizowanej sieci, więc zupełnie zrozumiałe jest że franczyza interesujące www.nowafarmacja.com.pl/franczyza/nowa-farmacja-w-mediach/ apteki staje się coraz bardziej popularnym pomysłem. Sprawdź warunki na

franczyza
Twórca artykułu: Nowa Farmacja
Zaczerpnięte z: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Obecnie w Polsce działa parę franczyzowych sieci które skupiają większość działających aptek. Do franczyzy mogą przystępować funkcjonujące już, nie zrzeszone wcześniej punkty, ale również apteki nowe, które dopiero planują wystartować z działaniem. Franczyza ma wiele plusów dla aptek (w serwisie) w niej zrzeszonych, najciekawsze z nich to możliwość znacznie niższych kosztów zaopatrzenia, a także funkcjonowanie pod znakiem znanej marki, która ma duże możliwości na reklamę i promocję. Placówki które przystępują do franczyzy muszą dostosować swój wizerunek do wymagań grupy, muszą również płacić określone opłaty, ale w zamian mogą korzystać ze wszystkiego, co franczyza może zaproponować. Dla niezrzeszonych aptek bardzo dobrym rozwiązaniem będą także wspólne zakupy, są one coraz popularniejsze w tym środowisku. Dobrze zorganizowana grupa zakupowa aptek (link) może załatwić u hurtowników bardzo przystępne ceny, więc tego typu inicjatywy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród kierujących takimi placówkami.
2018-07-11 16:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.