Czym są suplementy i w jakich sytuacjach należy je stosować, by poczuć pozytywną zmianę? Czemu najbardziej korzystnie je stosować?

Ciężko utrzymać dietę, jaka będzie jak najbardziej wartościowa, w której będą różnorodne odżywcze składniki. Na szczęście jest też suplementacja diety, to sprawia, że nasz organizm może działać bez zarzutu.


Suplementacja jest uzupełnieniem diety, jest to dodatek, który zawiera niezbędne dla zdrowia składniki - zwłaszcza witaminy (niedobór witaminy d3) i pozostałe substancje egzogenne, a również bardzo znane produkty jak Latopic, jakich może być za mało w codziennej diecie. Pomocna strona z wieloma informacjami: preparat Latopic.
Takie suplementy jesteśmy w stanie nabyć w różnorakich postaciach, jako tabletki, kapsułki, proszek albo płyn. Suplementy bardzo często są produkowane oraz wprowadzane do obrotu handlowego w formie umożliwiającej ich dokładne oraz łatwe dawkowane.
Tabletki
Twórca artykułu: Patrik Nygren
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Tego typu sprzedaż jest w stanie więc sugerować, że suplementy to w rzeczywistości leki. Jednakowoż w UE suplementy nigdy nie były i nie są uważane za leki. Suplementy cudownie wpływają na zdrowie, istnieje rzeczywiście bliski związek między zdrowiem człowieka, długością oraz jakością jego życia, a charakterystyką jego odżywiania się. Do najlepszego funkcjonowania komórek organizmu niezbędnych jest bardzo dużo mikroskładników, jakich część może być dostarczana w postaci suplementów diety. Przepisy różnych państw oraz organizacji różnie traktują suplementy diety, uważając je za żywność albo za leki. Różny jednakże zbiór międzynarodowych norm żywnościowych określa suplementy diety jakie zawierają witaminy oraz mikroelementy za żywność.


Od 31 lipca 2003
suplementy
Twórca artykułu: epSos .de
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
państwa Unii Europejskiej zobowiązane są do przystosowania krajowego ustawodawstwa do prawa unijnego, jaki określa jakiego typu witaminy i składniki mineralne mogą być używane do produkcji suplementów. To sprawia, że możemy się też dowiedzieć, w jakiego rodzaju postaci i formie można tego rodzaju suplementy wytwarzać. Komisja Europejska normuje ilość dopuszczonych w produkcji suplementów witamin oraz składników mineralnych, jest to pomocne przy unifikacji norm, jakie dotyczą oznakowania suplementów w poszczególnych krajach. Jednakże ciągle pozostaje problem tzw. produktów pogranicza, które częściowo pełnią zarówno definicję produktu leczniczego, ale i suplementu diety, czyli żywności. Miejmy na uwadze, że warto kupować takie suplementy, lecz nie zapominajmy o normalnych preparatach, jak woda utleniona, która zawsze jest przydatna.
2022-09-03 08:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.