Czy wartość akcji jest zależna wyłącznie od menedżera?
Ciekawy temat programów akcji pracowniczych w spółkach.

Istotni dla spółki pracobiorcy podlegają programowi akcji pracowniczych. To podejście działa od dawna, jako element dodatkowego płacy menedżerów spółki. Przede wszystkim służy powiązaniu zysków osób kierujących oraz właścicieli zarządzanych spółek.


należności
Twórca artykułu: Simon Cunningham
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Czy ten system jest korzystny? Jeżeli tak, to dla kogo?


W ogromnych spółkach najczęściej oferuje się określonej grupie osób zatrudnionych prawa do zakupu akcji spółki w cenie


Kolejne tematy

Fundamentalne kwestie odnoszące się do podatków, o jakich nie będą mogli zapominać właściciele firm.

pieniądze i karty kredytowe
Twórca artykułu: Sean MacEntee
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Każdy, kto tylko posiada swoje interesy bardzo dobrze wie o tym, że powinien wzorcowo wiedzieć o sprawach, które połączone będą z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Oczywiście, odnosi się to do licznych dziedzin, aczkolwiek za podstawowy da się uznać ten, który połączony jest z pieniędzmi.


korzystnej w chwili kreowania programu. Opcje można wykonać po upływie danego czasu oraz po wypełnieniu zaplanowanych wymogów. Generalnie jest dość sporo programów premiowania kluczowego zespołu spółki i są one naprawdę rozmaite. Naturalnie opcje menedżerskie są jednym z całego szeregu przykładów, jest jeszcze sporo instrumentów finansowych. To, jaki schemat przedsiębiorstwo wytypuje a także, na którym systemie oprze realizację swych programów, powinno być przedmiotem interpretacji oraz odpowiednich wyliczeń już w stadium przygotowań do wprowadzenia programu. Ciężko będzie dokonać tego bez aktuariusza, którego praca tradycyjnie łączy się z dziedziną ubezpieczeń oraz planów emerytalnych. Aktuariusz powinien pojawić się wszędzie tam, gdzie w rachubę wchodzą obliczenia ryzyka, oszacowanie wartości finansowej projektów finansowych, a zwłaszcza długoterminowych czy też obciążonych ryzykiem. Wycena opcji także jest zależna od gestii, tak jak i ocena zasobów na świadczenia pracownicze w spółce, więcej o obu dowiesz się na stronie . Głównie aktuariusz i szefostwo spółki powinni zdefiniować, jaką część funduszu zakładowego stanowić powinny akcje przeznaczone dla kadry menedżerskiej, tak żeby z jednej strony spełniały swoje motywacyjne przeznaczenie. Należy mieć na uwadze drugą stronę, czyli interes właścicieli. Ponadto, nieodzownym ogniwem zostaje sposób ułożenia odpowiednich proporcji między wynagrodzeniem stałym, a uposażeniem opartym na systemie opcji menedżerskich, nie narażając na zbyt duże Ryzyko tak samo spółki, jak i jej menedżerów. Wycena opcji jest uzależniona od ceny akcji.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.