Czy nasze dzieci powinny oglądać telewizję?

Wychowanie to bardzo trudny temat. Każdy rodzic ma swoją własną wizję na ten temat. Wszyscy także obawiamy się tego momentu, kiedy nasz maluch się urodzi i to my będziemy musieli pokazać mu, jak żyć. Czasami zdarza się nam popełnić błąd, ale jest to na zawsze wpisane w proces wychowawczy. Nikt nie jest idealny i dlatego często napotkamy na swej rodzicielskiej drodze sporo niebezpiecznych zakrętów.
Z pewnością niejeden rodzic myśli, czy dziecko może oglądać telewizję? Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że we współczesnym świecie nie można odciąć naszych dzieci od wszelkich nowinek technologicznych. I bardzo dobrze, bo najnowsze wynalazki powstały po to, by usprawnić nasze życie. Ale z drugiej strony, wiemy doskonale, że mogą stać się przyczyną poważnych uzależnień albo załamań na tle psychicznym.

dziecko przed telewizorem
Twórca artykułu: Sarah Joy
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ale wystarczy właściwie wziąć się za to i nie spotkamy się z tego typu kłopotami. Przede wszystkim, nasze dziecko musi dowiedzieć się, po co nam telewizor. Jeżeli wyjaśnimy mu, w jakim celu go włączamy, dziecko nie powinno całymi dniami psuć wzroku przed grającym pudłem. Naszym starszym pociechom pokażmy, że program tv ma w ofercie mnóstwo ciekawych propozycji, takich jak programy przyrodnicze, czy historyczne, jak również wiele wspaniałych filmów. Więcej na

Zawsze oglądajmy telewizję z naszymi szkrabami. Niekiedy, nawet w przeznaczonych dla małych dzieci kreskówkach mogą się pojawić sytuacje, które zaniepokoją nasze dziecko. Dobrze jest być wtedy przy nim i wyjaśnić mu całe zajście. Pamiętajmy, że dzieciaki najczęściej naśladują rodziców. Jeśli my całymi dniami przesiadujemy przed telewizorem, to nasze pociechy będą chciały robić tak samo.


Kolejne tematy

Tańsze noclegi dla rodzin, które muszą spełniać wymagania podane przez znawców branżowych.

pokój hotelowy na nocleg
Twórca artykułu: xlrider
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wszystkie tanie kwatery dla rodzin muszą spełniać oczekiwania ustalone przez ekspertów z branży. W innym przypadku nie będą się nadawały do użytkowania. I właśnie z tej przyczyny osoby posiadające tego typu punkty muszą na bieżąco przystosować ofertę pod oczekiwania matek i ojców.

Dlatego my również mądrze korzystajmy z tego cudownego wynalazku XX wieku. Namówmy starsze dzieciaki na wspólne oglądanie audycji informacyjnych lub filmów dokumentalnych. Później możemy z nimi porozmawiać na poruszane tam tematy. Ale równocześnie, pokażmy pociechom, że istnieją inne, lepsze formy spędzania wolnego czasu, niż jedynie przesiadywanie przed telewizorem.

 
2019-04-16 00:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.