Czy możemy uzyskać zwrot podatku pobranego prace za granicą?

Wbrew pozorom zagraniczne instytucje podatkowe działają podobnie jak nasz fiskus oraz nierzadko zdarza się, iż pobierają za dużo dużo podatku w trakcie pracy za granicą. Co może zrobić w takim przypadku. Po prostu wystąpić o zwrot podatku.


Kiedy można liczyć na zwrot podatku z podatku z UK?
Kiedy zazwyczaj możliwy jest zwrot podatku z Anglii - znacznie więcej znajdziesz na www? Przykładem może być sytuacja, kiedy ktoś przyjeżdża do Anglii oraz pracuje kilka miesięcy. Pracodawca potrąca wtedy normalnie podatek (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wydanie-zewnetrzne-wz-wzor-z-omowieniem) zakładając, iż ta osoba będzie chciał pracować bezterminowo. Jednak pracownik po tych kilku miesiącach decyduje się na powrót do Polski i jednocześnie nie wykorzystuje pełnej kwoty jaka jest wolna od podatku. Może też się zdarzyć, iż urząd bądź pracodawca nalicza niewłaściwe podatki, co może zdarzyć się kiedy ktoś zmienia pracę w ciągu roku albo jest zatrudniony przez więcej niż jednego pracodawcę. Bywa, że sam urząd odkrywa nieprawidłowości i je naprawia, jednakże nie jest to standardem, z tego powodu zawsze trzeba wszystko sprawdzać samemu oraz ewentualnie ubiegać się o zwrot podatku. Na odzyskanie podatku z UK mamy 4 lata.


zwrot podatku z anglii
Twórca artykułu: Wagner-GmbH
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Warto wiedzieć, że jeżeli osoba pracowała w Anglii lecz przebywa obecnie w Polsce to nadal może odzyskać zwrot. W tym celu należy wypełnić odpowiedni formularz, wydrukować oraz wysłać go do Inland Revenue, albo można przesłać zgłoszenie online. Jeśli urząd podatkowy po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy uzna, iż należy nam się zwrot pewnej kwoty to wyśle czek na adres w Polsce, bądź jeżeli mamy otworzony rachunek w Anglii, to prześle środki na to konto.


Czy osoby pracujące w Irlandii mogą liczyć na zwrot podatku?


Również wszystkie osoby pracujące legalnie w Irlandii mają potrącane zadatki na podatek dochodowy. O zwrot podatku z Irlandii sprawdź szczegóły możemy starać się w dowolnej chwili za okres 3 lat. Dokumenty podatkowe możemy przesłać również przed zakończeniem roku podatkowego, jednakże oznacza to zobowiązanie do niepodejmowania jakiejkolwiek pracy na terenie na terenie tego kraju do 1 stycznia aż do 31 grudnia.


Jeśli nie potrafimy, nie mamy czasu albo z innych powódek nie chcemy samodzielnie się starać się o odzyskanie nadpłaconego podatku, to dobrze jest skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia profesjonalistów. W internecie bez trudu znajdziemy odpowiednią firmę, która odpłatnie nam pomoże.
Korzystając z takiego rozwiązania możemy być spokojni, że wszystko odbędzie się zgodnie z aktualnymi przepisami oraz uda nam się w najkrótszym możliwym czasie uzyskać zwrot podatku.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany na tej stronie artykuł, bez wahania przeczytaj jeszcze towarzyszące informacje (https://intraworq.com/ewidencja-czasu-pracy-program-3-1wtms-one-iwq-planner/) - one także są warte uwagi.

Warto zwrócić uwagę, iż uczciwa firma to taka, która pobiera prowizję tylko w sytuacji, jeżeli była skuteczna.
2020-09-04 15:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.