Czemu korzystnie odwiedzić Zakopane oraz okolice? Co ten region oferuje najlepszego?

Tatry to największe polskie góry, ich charakter jest naprawdę alpejski. Na najbardziej istotnej grani Tatr znajduje się granica między Polską a Słowacją, zaś najwyższym szczytem są Rysy. Nie każdy jednakże zdaje sobie sprawę, iż właściwie najwyższym szczytem jest Kozi Wierch, jaki znajduje się w okolicy doliny Pięciu Stawów Polskich.


krupówki
Twórca artykułu: Lukas Plewnia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Miejscem o jakim bardzo często myślimy jadąc w Tatry jest Zakopane. To miejsce jest bardzo słusznie nazywane Zimową Stolicą Polski. To nie tylko ośrodek sportów zimowych, takiego rodzaju jak skoki narciarskie, to także wspaniała baza wypadowa na to żeby pochodzić po górach, ale i wspaniałe miejsce dla narciarzy, jacy w samym mieście, jak i jego najbliższej okolicy odnajdują liczne wyciągi i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Najlepszy przykład to kompleks na Nosalu czy w okolicznych miejscowościach, takiego rodzaju jak Jurgów lub Białka Tatrzańska - apartamenty w zakopanem to dobre rozwiązanie.

Nie dziwi więc fakt, iż apartamenty w Zakopanem cieszą się nieprzerwaną popularnością. Jak planujemy zarezerwować nocleg w Zakopanem z pewnością wykonajmy to odpowiednio we wcześniejszym czasie, gdyż to tak popularne miejsce, że na ostatnią chwilę może być zbyt późno. Z Zakopanego możemy pójść na wycieczkę w góry, najbardziej znanym szlakiem jest droga w kierunku Morskiego Oka. To jezioro górskie umiejscowione w sercu Tatr, które otoczone jest przez majestatyczne szczyty Mięguszowieckie. Z takiego miejsca prowadzi szlak na Rysy, jednakże wejście na najwyższą górę w Polsce nie jest zbyt łatwe. To 4 godziny forsownego marszu w jedną stronę. Tak więc jak pragniemy tam wejść musimy być przygotowani kondycyjnie, a również mieć przy sobie dobre buty trekkingowe
.

góry
W samym mieście jest także bardzo dużo ciekawych miejsc do oglądania. Ulica Krupówki czy kolejka liniowo-torowa na Gubałówkę to konieczne punkty każdej wizyty. Bardzo ciekawy jest także cmentarz na Peksowym Brzysku, w jakim pochowano wszystkich ratowników TOPR, jacy zginęli w czasie służby - poznaj więcej szczegółów. Tego typu miejsce mają również tam zasłużeni dla Zakopanego, czyli poeci oraz pisarze.

Czy przeczytane tutaj wiadomości są atrakcyjne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://www.astorhotel.pl/spa/pakiety-spa/), która też z pewnością będzie zachęcająca.

Jednakowoż tak jak wspomnieliśmy wcześniej, ażeby zorganizować sobie Zakopane noclegi powinniśmy wcześniej zapewnić miejsce, bo może być z tym problem. Należy o tym pamiętać, żeby móc w pełni cieszyć się pobytem w Zakopanem.
2022-04-19 09:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.