Co trzeba wiedzieć o ewidencji wyposażenia? Parę ciekawostek

Działalność firmy nieodzownie utożsamiana jest z korzystaniem z wyposażenia biurowego. Mali i średni przedsiębiorcy są zmuszeni do zdawania informacji o posiadanym i nabywanym majątku. Ramy cenowe regulują dwa rodzaje takich sprawozdań: ewidencja wyposażenia i tzw. środki trwałe.
Ewidencja wyposażenia dotyczy kierowników firm prowadzących przedsiębiorstwo w formie spółki jawnej lub partnerskiej. Jako osoby fizyczne, prowadzące na bieżąco księgi przychodów i wydatków, zmuszeni są również do przygotowywania ewidencji wyposażenia. Ewidencja wyposażenia dotyczy bowiem wszystkich „instrumentów” zapisanych na firmę - więcej - program do ewidencji środków trwałych.

Wytyczne ewidencji wyposażenia wyznaczone zostały aktem prawnym z 2003 roku. Określono wówczas widełki cenowe rzeczy, które wliczone są odpowiednio pod ewidencję jak i środki trwałe. Z aktu prawnego dowiadujemy się ponadto o terminie, który określa czas użytku przedmiotów spisanych zarówno przy wyposażeniu, jak i środkach trwałych. Zapis reguluje również kwestię dopisania nowo-zakupionego ekwipunku instytucji.

Kolejne tematy

Apteki stacjonarne w kraju

tabletki
Twórca artykułu: Global Panorama
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Do stuprocentowej dyspozycji osób zainteresowanych asortymentem aptek w naszym kraju jest ogromna wiedza oraz znaczne doświadczenie naszych profesjonalistów. Możliwości dostępne dzisiaj wśród leków z apteki znajdują się też na stronie internetowej, wśród aktualnej bazy propozycji. Klienci, którymi zazwyczaj są pacjenci, doceniają spore zaangażowanie specjalistów. Farmaceuci wraz z lekarzami nieustannie zaskakują nowościami, a dostępność leków jest nadzwyczajna.


firma
Twórca artykułu: D'Arcy Norman
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pod pojęciem ewidencji kryją się przedmioty na krótki okres użytkowania (do roku). Wartość przedmiotów pod ewidencję winna oscylować między 1500 a 3500 złotych. Wspomniane kwoty dotyczą początkowych wartości przedmiotów. W środkach trwałych – idąc dalej za prawem – elementy majątku spółki służą jej powyżej roku a ich wartość przekracza 3500 złotych. Uzupełnienie ewidencji o dopiero zakupiony przedmiot winno się odbyć do końca miesiąca w którym zakupiono produkt. W ten sposób zamówienie komputera osobistego za 2,5 tys. złotych z 5 lipca winno zostać uzupełnione wpisem do ewidencji nie później niż do 31 lipca.

Porównaj -

Ważnym ogniwem prawidłowo przeprowadzoneewidencja wyposażeniaji wyposażenia jest spisanie całościowej informacji. W ewidencji zakupu znajdą się m. in.: kolejny numer wpisu, numer rachunku (ważny - dowód zakupu!), nazwa wyposażenia. Inwestor kupujący wyposażenie firmowe musi podać także cenę zakupu lub koszty wytworzenia i – jeśli trzeba – datę likwidacji z podaniem przyczyny jednocześnie. Ewidencję prowadzi się w formie papierowej, ale pracodawcy mogą skorzystać też z elektronicznych formularzy.
2022-06-06 10:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.