Co podjąć, ażeby wnoszenie publicznych danin bolało mniej? Kliknij!

Niewielu z nas chce wydawać hajs, nie doświadczając rezultatu tego czynu. Często w ten sposób podchodzimy do opłacania podatków. Postrzegamy je jako uderzającą po portfelu daninę dla kraju, które nie może ich wykorzystać.
(Ktokolwiek z nas ma przecież pomysł na milsze zagospodarowanie takowych wpływów do publicznej kasy, prawda?) A jednak da się uczynić coś, by ten wydatek dał wyniki widoczne gołym okiem.


podatki
Twórca artykułu: Jeff Djevdet
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Mówimy, naturalnie, o podarowaniu 1% należnego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Kiedy będziemy wykonywać rozliczenie PIT 2017 program komputerowy, z którego możemy skorzystać, sam spyta nas, czy chcemy takiej darowizny dokonać - oferta na Niekiedy podpowie dodatkowo, na którą jednostkę możemy zdać tę sumę. Pomyślmy nad tym dobrze. A nuż w pobliżu działa jakaś fundacja czy też stowarzyszenie, na jakie 1% przekaże niedużo ludzi. Wskazane jest wtedy odciążyć to, co bliskie. Wielkie fundacje, ogłaszające się w szerokim zakresie w tv, zawsze wyszukają donatorów. To właśnie owe malutkie organizacje, funkcjonujące na gruncie regionalnym i udzielające pomocy tym, których prawdopodobnie spotykamy, potrzebują takiego wzbogacenia w największym stopniu. Kiedy niekiedy doniesienia o takich oczekiwaniach odkrywamy na ulotkach w skrytce na listy albo na plakatach w lokalnych punktach zbornych.


Na jakąkolwiek fundację się zdecydujemy, pamiętajmy, ażeby w zeznaniu podatkowym starannie wpisać jej nr wpisu do KRS, bez jakiego skarbówka nie przekaże naszych funduszy na dane konto. Jeżeli zamierzamy zrealizować rozliczenie PIT (zobacz korekta zeznania podatkowego) online 2017 roku, upewnijmy się, że aplikacja, z której korzystamy, daje możliwość autonomicznego wybrania OPP - . Do tego dowiedzmy się, czy dana fundacja wykonuje zbiórkę na jakikolwiek sprecyzowany cel, czy właściwie składa 1% na wszechstronną realizację celów wynikających ze statutu. W tym 1 wypadku w deklaracji będziemy musieli napisać ścisły cel szczegółowy.
Pamiętajmy także, że 1% naszego podatku możemy posłać także wtedy, gdy z wyliczeń wynika nam niedopłata podatku, oraz gdy to urząd skarbowy będzie nam wypłacał nadpłatę zaliczki na podatek dochodowy. W drugim przypadku suma, którą przekazujemy w ramach jednego procenta, może być niewielka, jednakowoż jest taka wyłącznie w naszej ocenie - dla jednostki będzie to tak czy inaczej poważny przypływ kasy.
2020-10-07 18:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.