Ciężka sytuacja? Warto zdać się na rady psychologa, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przydarzają się każdemu. Niemniej różni ludzie, inaczej sobie z nimi radzą. Co więcej - jedna i ta sama rzecz może być różnie rozpatrywana i analizowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą tłumić w sobie porażkę i narzekać na swoją sytuację. Rzecz jasna to, czy mamy tendencję do depresyjnych myśli zależy od różnych czynników.

Terapia psychologiczna
Twórca artykułu: Mike Renlund
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nie tylko nasza osobowość, ale także nasze nazbierane doświadczenia i napotkani ludzie uczą nas pewnych zachowań i reakcji.

Przeczytaj więcej w opracowaniu (https://okulus.pl/czym-jest-laserowa-korekcja/) podobnego postu - są na tamtej stronie umieszczone bardzo użyteczne wiadomości, które na pewno wykorzystasz w praktyce.

Taka jest jest już nasza natura, jednak warto dążyć do tego, aby nie ulegać przyzwyczajeniom i usiłować spoglądać na każdą sytuację z nowej perspektywy, w myśl zasady, że jeżeli coś wydarzyło się tysiąc razy nie znaczy, że wydarzy się i tysiąc pierwszy raz. Aczkolwiek jak, to na ogół bywa, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Każdy nawet prawdziwy optymista i osoba pozytywnie nastawiona do świata ma co jakiś czas momenty „załamania”.

To jak sobie radzimy w tego rodzaju sytuacjach jest rzecz jasna indywidualną sprawą, jednak już w momencie, gdy nie możemy sobie poradzić, powinniśmy dla własnego dobra zdecydować się na pomoc (psychoterapia wrocław) ze strony profesjonalisty. Psycholog z Katowic jest dostępny właśnie w takich sytuacjach. Wielu z nas usiłuje rozwiązywać swoje kłopoty i stany depresyjne na własną rękę, uznając, że są jedynymi odpowiedzialnymi za to zadanie. Jednakże, jak wskazuje praktyka, już zwykła rozmowa z inną osobą, może zdziałać cuda, jako że zaczynamy dostrzegać problem także z innej strony. Jeśli nie mamy bliskiego przyjaciela lub nie mamy jak zwierzać się nikomu z naszych bliskich, warto zdać się na rady psychologa, który jako niezależna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy.

W życiu istotna jest umiejętność radzenia sobie z problemami, dokonywania wyborów i stawiania czoła sytuacjom, które wymagają od nas dużego zaangażowania. Nie zawsze jesteśmy uczeni jak sobie wówczas radzić i nie powinniśmy przez to siebie negować. Powinniśmy natomiast wykorzystywać wszelkie dostępne rozwiązania, które mogą nam pomóc wyjść z impasu i spojrzeć na nasze życie w nowym świetle. Nie bójmy się więc odwiedzić psychologa, jeżeli już wykorzystaliśmy rozmaite rozwiązania i nadal bez skutku musimy uporać z trudną sytuacją.
2020-02-20 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.