Borelioza – jak uchronić się przed kleszczami oraz co zrobić, gdy mimo powziętych środków ostrożności niezbędne jest nam leczenie?

Lato to okres, kiedy chętnie spędzamy wolne chwile na zewnątrz. Jeździmy nad wodę, do lasu, chodzimy na działkę i wylegujemy się na trawniku przed domem, częstokrotnie nawet nie myśląc o zagrożeniach, które mogą na nas czekać. Jednym z najpoważniejszych są kleszcze, które mogą zarazić nas chorobą nazywaną boreliozą.


Jak uchronić się przed zagrożeniem i co zrobić, jeżeli mimo stosowania się do zaleceń, mamy kleszcza?
ukąszenie, borelioza
Twórca artykułu: Chris Booth
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od możliwych do wykorzystania środków ochronnych, które mogą nam pomóc uniknąć ugryzienia niniejszego pajęczaka. Chociaż latem najczęściej jest ciepło i słonecznie, to za każdym razem wybierając się do lasu albo na łąkę musimy ubrać długie spodnie oraz czapkę, na przykład z daszkiem. Mogą to być cienkie, przewiewne ubrania, ważne, żeby zakrywały ciało i utrudniały kleszczom dostęp do niego. Należy także pryskać się odpowiednimi preparatami, które współcześnie dostępne są we właściwie każdym sklepie. Ochraniają nie tylko przed ugryzieniami kleszczy, lecz także innych owadów, na przykład komarów lum muszek.

Takiego środka należy używać co kilka godz., aby utrzymać najwyższy poziom zabezpieczenia. Z kolei po powrocie z łona natury musimy się starannie obejrzeć, a najlepiej wziąć kąpiel, aby być pewnym, że żaden kleszcz nie znajduje się na naszym ciele.

Hej, sprawdź to (http://studiopsychologiczne.com/nasz-zespol/), jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Jeśli pomimo to na drugi czy następny dzień okazało się, iż zobaczyliśmy tego pasożyta wgryzionego w naszą nogę, rękę bądź inną część ciała, trzeba jak najszybciej wybrać się do przychodni lub chirurga, jaki sprawnym ruchem go wyjmie - .


Najlepiej nie robić tego samemu, gdyż można nie usunąć go w całości i pozostawić wbitą główkę. Kleszcze, tak jak zaznaczono na początku, mogą przenosić różne choroby, a najgroźniejsza jest borelioza. Z tego powodu po wyjęciu kleszcza trzeba obserwować swoje ciało szukając rumienia wędrującego.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie (http://www.atomrtg.pl/), która również Cię zainteresuje. Odnajdziesz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tutaj kwestii.

Jeśli dostrzeżemy, że taki pojawia się na naszym ciele, nie zawsze w miejscu ugryzienia, wymagane będzie zastosowanie antybiotykoterapii, jaką przepisze nam lekarz. Należy ściśle stosować się do zaleceń specjalisty, by nie dopuścić do pojawienia się komplikacji.
Lato to okres radości oraz zabaw na świeżym powietrzu, lecz musimy uważać, aby nie przynieść z dworu niechcianych pasożytów. Dlatego każdego dnia sprawdzajmy swoje ciało, szczególnie na wakacjach nad wodą, by nie dopuścić do ugryzienia przez kleszcze.
2019-11-07 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.